چي شي/ بيشتر افرادي که طرفدار سالادهاي خوشمزه هستند دوست دارند تا طعم هاي تازه را امتحان کنند و با آماده کردن يک سالاد ساده و خوشمزه در کوتاه‌ترين زمان ممکن لذت ببرند. سالاد‌ها مي توانند يه وعده غذايي کامل و در عين حال مفيد و خوشمزه باشند فقط کافيست که دانست از چه موادي داخل آنها استفاده شده است تا ارزش غذايي آنها کامل باشد. سالاد چيکن گريل، هم جز سالاد‌هاي فوق العاده خوشمزه و در عين حال مقوي است که براي دورهمي هاي دوستانه بسيار لذتبخش است. اين سالاد در نهايت سادگي مجلسي است. و مي توان براي مهماني ها تهيه کرد.
مواد لازم براي ۲ نفر
سينه مرغ نصف يک عدد
نمک يک سوم قاشق چاي خوري
آويشن۱ پنس
پاپريکا نصف قاشق چاي خوري
فلفل سياه يک چهارم قاشق چاي خوري
کاهو۴ برگ
خيار۳ عدد
گوجه گيلاسي۵ عدد
پياز۱ عدد کوچک
آبليمو۱ قاشق غذا خوري
جعفري ساطوري شده۱ قاشق چاي خوري
سس کچاپ۱ قاشق غذا خوري
روغن زيتون۱ قاشق غذا خوري
مواد لازم براي سس
ارده۱ قاشق غذا خوري
آب۱ قاشق غذا خوري
نمک نصف قاشق چاي خوري
فلفل نصف قاشق چاي خوري
آويشن يک چهارم قاشق چاي خوري
طرز تهيه سالاد چيکن گريل 
مرحله اول
براي تهيه سالاد خوشمزه و مخصوص چيکن گريل در ابتداي کار، سينه مرغ را با نمک و پاپريکا و فلفل قرمز و آويشن و آبليمو و سس کچاپ و روغن زيتون آغشته مي کنيم. کف سيني فر را کاغذ روغني پهن مي کنيم.

مرحله دوم
سپس سينه مرغ را روي آن قرار مي دهيم و حدود ۲۰ دقيقه در داخل فر با دماي ۱۷۰ درجه سانتي گراد قرار مي دهيم تا به طور کامل بپزد. مي توان سينه مرغ را با دستگاه گريل يا درون تابه گريل يا منقل کباب کرد.
 
مرحله سوم
کاهو ها را شسته و به اندازه دو بند انگشت برش مي زنيم و در ظرف مناسب مي چينيم. گوجه گيلاسي ها را شسته و از وسط برش مي زنيم و روي کاهو ها و دور ظرف مي چينيم. خيار را شسته و با پوست حلقه حلقه کرده و از وسط نصف مي کنيم.

مرحله چهارم
سپس روي کاهو ها مي ريزيم. پياز را شسته و پوست کنده و به صورت خلالي نازک برش مي زنيم و در مرکز سالاد مي چينيم. جعفري ها را شسته و ساطوري خرد مي کنيم. سينه مرغ را به صورت اريب برش مي زنيم و روي سالاد مي چينيم.
 
مرحله پنجم
جعفري ها را روي آن مي ريزيم. يک کاسه برداشته و ارده و آب و نمک و فلفل و آويشن را با هم مخلوط کرده و به عنوان سس روي سالاد و مرغ گريل شده مي ريزيم. اين سالاد آماده سرو است و نياز به تزيين خاصي ندارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar