ايرنا/ بوي ماهي به نوعي تند و غليظ است که شايد براي همه دوست داشتني نباشد. ممکن است بوي ماهي تا روز‌هاي متوالي در خانه بماند. ماهي منبع غنيي از ويتامين‌هاي مورد نياز بدن از جمله ويتامين‌اي است.

حالا ديگر مي‌توانيد با خيال آسوده ماهي را در خانه بپزيد و ميل کنيد؛ زيرا به راحتي مي‌توانيم بوي ماهي را در آشپزخانه از بين ببريم.

اول از همه، بدانيد که ماهي تازه نبايد واقعا بو خيلي بدي داشته باشد؛ بنابراين اگر بسته‌اي از ماهي را باز کرديد و بوي خيلي بدي به مشام‌تان رسيد از خوردن آن صرف‌نظر کنيد. اما مسلما، حتي تازه‌ترين ماهي‌ها هم کمي بوي ناخوشايند دارند که وقتي در خانه شروع به پختن مي‌کنيد، تمام فضاي خانه را پر مي‌کند.

روشي براي پخت و پز ماهي

بسياري از بوي حاصل از انتخاب روش اشتباه براي پخت و پز است. براي از بين بردن بوي ماهي بايد در روش خود تغييري ايجاد کنيد:

۱. سرخ کردن مي‌تواند بوي ماهي را چندين برابر بيشتر در خانه پخش کند. شما مي‌توانيد ماهي را در فويل يا کاغذ بپيچيد و سپس در فر بگذاريد تا بپزد.

۲. کارشناسان مي‎گويند براي خنثي کردن بو ماهي مي‌توانيد ابتدا آن را در شير يا محلولي از آب و ليمو بگذاريد (حداقل ۳۰ دقيقه).

چگونه از بوي بد ماهي خلاص شويم؟

اگر بوي ماهي به هر دليلي از جمله پاک کردن و پختن در خانه پيچيده است:

۱. مي‌توانيد با جوشاندن کمي سرکه و آب در خانه، براي چند دقيقه، اين بو را از بين ببريد. همچنين مي‌توانيد چوب دارچين و يا روغن اسطوخودوس را به محلول سرکه و آب اضافه کنيد.

۲. مي‌توانيد پنجره‌ها را باز کنيد تا هوا رفت و آمد داشته باشد و اسپند دود کنيد.

۳. مي‌توانيد غذا‌هايي که به خوش بو شدن خانه کمک مي‌کنند درست کنيم مانند کوکي، کيک، دسر و قهوه.

توصيه مي‌شود براي کاهش بوي نا خوشايند، آشغال‌هاي ماهي را در اولين فرصت به بيرون از خانه ببريد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar