برترين ها/ اين روزها، بعضي از ما که عادت به وقت‌گذراني و نوشيدن چاي و قهوه در کافه‌هاي شهر داشتيم، به‌دليل شرايط کرونايي از لذت دورهمي‌هاي اين‌چنيني محروم مانده‌ايم. براي گذراندن اين روز‌ها کافي‌شاپ را به خانه خود بياوريد و با ايجاد يک گوشه دنج و آرام با سليقه و خواسته خانواده، وقت‌گذراني در خانه را به يکي از لذت‌بخش‌ترين کار‌هاي دنيا تبديل کنيد.

اگر عاشق قهوه و هر نوع نوشيدني هستيد به احتمال زياد عاشق کافه هم هستيد، در اين سري از مطالب آشپزي سعي مي‌کنيم طرز تهيه کليه دسر‌ها و نوشيدني‌هاي خوشمزه‌اي که در کافي شاپ‌ها سرو مي‌شود را به شما آموزش دهيم تا شما بتوانيد در منزل يا محل کارتان مانند يک باريستا اين دسر‌ها و نوشيدني‌ها را تهيه کنيد.

منو کافي‌شاپ‌ها معمولا ليست بلند بالايي است از انواع نوشيدني، آن هم با اسم‌هاي عجيب. در اغلب موارد هم نتيجه سفارشمان مطابق با ذائقه ما نيست. در اين مطلب روش تهيه خانگي آيس‌پک آموزش داده شده است.

چنانچه در اين روز‌هاي گرم به دنبال دسري خنک مي‌گرديد پيشنهاد ما يک آيس پک خانگي و خوش طعم است. آيس پک يکي از دسر‌هايي است که از کوچک و بزرگ، پير و جوان همگي آن را دوست دارند. به همين علت آيس پک فروشي‌ها هميشه سرشان حسابي شلوغ است.

مواد لازم براي ۴ نفر

بستني وانيلي: ۲۵۰ گرم

موز: ۱ عدد

شير: نصف استکان

خامه زده شده: ۱۰۰ گرم

شکلات خرد شده: ۱۰۰ گرم

مغز گردو: ۵۰ گرم

مغز پسته: ۵۰ گرم

پودر کاکائو: ۱ قاشق غذاخوري


طرز تهيه

ابتدا موز را پوست مي‌گيريم و نصف مي‌کنيم داخل پارچ مخلوط کن قرار مي‌دهيم، سپس مغز گردو‌ها و مغز پسته‌ها را نيز به مخلوط کن اضافه مي‌کنيم. در ادامه شير را به همراه بستني وانيلي و پودر کاکائو به ديگر مواد اضافه مي‌کنيم.

حال و هواي کافه در خانه؛ آيس‌پک

سپس مخلوط کن را روشن مي‌کنيم تا همگي مواد کاملا مخلوط شوند. در مخلوط کن را باز مي‌کنيم و با قاشق مواد را هم مي‌زنيم اگر آيس پک سفت بود مجددا کمي شير به مواد مي‌افزاييم و اگر شل بود کمي بستني اضافه مي‌کنيم.

حالا مجددا اجازه مي‌دهيم تا مجددا مواد مخلوط شوند. آيس پک بايد کمي غليظ باشد. آيس پک را در ليواني مي‌ريزيم و با خامه فرم گرفته و شکلات تخته‌اي با چاقو خرد مي‌کنيم و روي آن مي‌ريزيم و يک قاشق و يا ني داخل ليوان قرار مي‌دهيم.

براي تزئين آيس پک مي‌توانيد از مواد بسيار متنوعي استفاده کنيد. شکلات، تکه‌هاي ميوه، اسمارتيز، مارشمالو، پودر پسته، پودر نارگيل و .. براي تزينن آيس پکاستفاده مي‌شوند.


نکات

مقدار شيري که داخل آيس پک استفاده مي‌شود براي رقيق کردن بستني است؛ بنابراين نبايد خيلي زياد داخل مواد بريزيد.

يراي زيباتر شدن ظاهر آيس پک شکلاتي مي‌توانيد ته ظرف از ترافل رنگي، ميوه و شکلات استفاده کنيد. فقط در نظر داشته باشيد که اگر خيلي زياد بريزيد، چون داخل دسر آب مي‌شوند باعث شيرين شدن بيش از حد آن مي‌شوند.

براي قوام و خوشمزه‌تر شدن دسر مي‌توانيد ۲ قاشق خامه صبحانه داخل مواد آن بريزيد.

به دلخواه خود مي‌توانيد از مغز‌هاي مختلف مانند گردو، پسته و يا فندق خرد شده نيز داخل آن استفاده کنيد.

اگر مخلوط کن نداريد اصلا نگران نباشيد، چون براي مخلوط کردن مواد اوليه مي‌توانيد از چنگال و يا همزن برقي استفاده کنيد. فقط بايد ظرف‌هايي که استفاده مي‌کنيد سرد باشند تا بستني زود آب نشود.

اگر از بستني شکلاتي استفاده مي‌کنيد نيازي به اضافه کردن پودر کاکائو نمي‌باشد.

اگر براي تزيين ليوان آيس پک از شکلات تخته‌اي استفاده مي‌کنيد، ابتدا به روش بن ماري آن را آب کنيد و سپس استفاده کنيد.

مي‌توانيد براي ديزاين آيس پک شکلاتي از خامه و يا شکلات سفيد نيز استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar