برترين ها/ اين روزها، بعضي از ما که عادت به وقت‌گذراني و نوشيدن چاي و قهوه در کافه‌هاي شهر داشتيم، به‌دليل شرايط کرونايي از لذت دورهمي‌هاي اين‌چنيني محروم مانده‌ايم. براي گذراندن اين روز‌ها کافي‌شاپ را به خانه خود بياوريد و با ايجاد يک گوشه دنج و آرام با سليقه و خواسته خانواده، وقت‌گذراني در خانه را به يکي از لذت‌بخش‌ترين کار‌هاي دنيا تبديل کنيد.

اگر عاشق قهوه و هر نوع نوشيدني هستيد به احتمال زياد عاشق کافه هم هستيد، در اين سري از مطالب آشپزي سعي مي‌کنيم طرز تهيه کليه دسر‌ها و نوشيدني‌هاي خوشمزه‌اي که در کافي شاپ‌ها سرو مي‌شود را به شما آموزش دهيم تا شما بتوانيد در منزل يا محل کارتان مانند يک باريستا اين دسر‌ها و نوشيدني‌ها را تهيه کنيد.

منو کافي‌شاپ‌ها معمولا ليست بلند بالايي است از انواع نوشيدني، آن هم با اسم‌هاي عجيب. در اغلب موارد هم نتيجه سفارشمان مطابق با ذائقه ما نيست. در اين مطلب روش تهيه خانگي اسموتي هندوانه آموزش داده شده است.

اسموتي هندوانه در طعم‌هاي مختلف تهيه مي‌شود و اين نوشيدني خوشمزه بسيار مقوي، سالم و پر انرژي مي‌باشد. طرز تهيه اين اسموتي را به دو روش آموزش مي‌دهيم.

روش اول

حال و هواي کافه در خانه؛ اسموتي هندوانه

مواد لازم

 • هندوانه: دو فنجان
 • توت فرنگي: دو فنجان
 • شکر و يا عسل: ۱ ق غ
 • يخ: ۳ تا ۴ قطعه
 • آب ليموي تازه: ۱ ق غ
 • نعنا: در صورت تمايل چند برگ

طرز تهيه

ابتدا برگ‌هاي نعنا را شسته و آن را ريز خرد کنيد، در نهايت يک قاشق غذاخوري برگ نعناي خرد شده بايد داشته باشيد. چند برگ از برگ‌هاي تازه و شکيل نعنا را براي تزيين انتخاب کرده و کنار بگذاريد. در مرحله بعد هندوانه را خرد کرده و دانه‌هاي آن را با دقت جدا کنيد تا هنگام خوردن زير دندان نيايد. در ادامه سر توت فرنگي‌ها را جدا کرده و آن را به قطعات کوچک خرد نماييد.

حالا هندوانه و توت فرنگي خرد شده را داخل دستگاه غذاساز و يا مخلوط کن بريزيد و دستگاه را روشن کنيد تا ميوه‌ها پوره شود. در مرحله بعدي يخ‌ها را بريزيد و مجدد دستگاه را روشن کنيد تا يخ‌ها خرد شده و با ميوه‌ها ترکيب شوند. حالا نعناي خرد شده، شکر و آب ليموي تازه را هم بريزيد و براي چند ثانيه ديگر مواد را مخلوط کنيد تا کاملا يکدست شود.

اسموتي را داخل ليوان‌هاي بلند بريزيد و براي تزيين از برگ‌هاي نعنايي که کنار گذاشته ايد استفاده نماييد البته اگر دوست داشتيد مي‌توانيد نعنا را از اين اسموتي حذف کنيد و براي تزيين هم از يک عدد توت فرنگي استفاده نماييد.


روش دوم

حال و هواي کافه در خانه؛ اسموتي هندوانه

مواد لازم

 • هندوانه خرد شده: دو فنجان
 • موز: يک عدد
 • بستني وانيلي: ۱/۲ فنجان
 • نعناي خرد شده در صورت تمايل: يک ق غ + چند برگ براي تزيين
 • يخ: در صورت تمايل

طرز تهيه

اول از همه موز را پوست گرفته و خرد کنيد، هندوانه را هم خرد کرده و دانه‌هاي آن را جدا کنيد. حالا هندوانه و موز‌هاي خرد شده را داخل دستگاه غذاساز و يا مخلوط کن بريزيد و دستگاه را روشن کنيد تا ميوه‌ها پوره شود. در مرحله بعدي بستني را افزوده و در صورت تمايل چند قطعه يخ اضافه کنيد. از آنجايي که بستني سرد است ديگر نيازي به اضافه کردن يخ نيست، ولي در صورت تمايل مي‌توانيد در اين مرحله چند قطعه يخ اضافه کنيد اين بستگي به ذائقه شما دارد.

بعد از اينکه ميوه‌ها و بستني بخوبي با هم ترکيب شدند نعناي خرد شده را بريزيد و مجدد دستگاه را روشن کنيد تا اسموتي يکدست شود. استفاده از نعنا در اين اسموتي کاملا سليقه‌اي است و اگر ترکيب آن را با موز و هندوانه دوست نداريد مي‌توانيد آن را حذف کنيد.


نکات مهم

اسموتي هندوانه جزو نوشيدني اسموتي و شيک مي‌باشد.

زمان آماده سازي مواد اوليه و مايحتاج آن حدودا ۱۵ دقيقه است.

اسموتي هندوانه را مي‌توانيد در وعده دسر سرو کنيد.

توجه نماييد مقدار مواد اوليه و دستور تهيه براي ۲ نفر مناسب مي‌‎باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar