خراسان/ حس و حال کافه در خانه با 4 دمنوش خوشمزه

  تهيه دمنوش بابونه
 بابونه را در يک فنجان بريزيد. روي آن آب جوشيده بريزيد.اجازه دهيد 3 دقيقه بماند تا دم بکشد. مي توانيد روي آن ‌را بپوشانيد تا زودتر و بهتر دم شود يا اگر از ليوان هاي مخصوص دمنوش استفاده مي کنيد در آن را بگذاريد.همچنين مي‌توانيد مقدار بيشتري بابونه در قوري بريزيد و پس از آماده شدن و ريختن در فنجان  ميل کنيد.

 تهيه دمنوش دارچين
 دو يا سه عدد چوب دارچين را با آب سرد بشوييد ، خرد کنيد و داخل يک قوري بريزيد و به آن آب جوش (دماي 80-90 درجه سانتي گراد) اضافه کنيد سپس به مدت 15 تا 20 دقيقه دم  کنيد و در صورت تمايل و براي تعديل طبع گرم دارچين، آن را با ليموترش تازه ميل کنيد.
مي توانيد براي شيرين شدن دمنوش دارچين، موقع دم کشيدن داخل قوري يک تکه نبات بيندازيد.


 
 تهيه دمنوش زنجبيل
اول زنجبيل را بشوييد و آن را به تکه هاي ضخيم متوسط تقسيم کنيد.سپس، آب را در يک ظرف گرم کنيد. زماني که آب جوشيد، ريشه زنجبيل را به آن  اضافه کنيد و براي 10 دقيقه اجازه دهيد بماند.
 
 تهيه دمنوش ميوه گل نسترن
15 عدد ميوه نسترن را که ترجيحا از نوع تازه آن باشد، به همراه دو ليوان آب جوش و مقداري نبات به مدت 30 دقيقه روي حرارت غير مستقيم  قرار دهيد تا دم بکشد .
مي توانيد در تهيه چاي ميوه گل نسترن ، ميوه ها را به دو قسمت تقسيم  کنيد و سپس در قوري بيندازيد. بعد از اين‌که دمنوش آماده شد آن ‌را با استفاده از صافي ، صاف و در فنجان يا ليوان مد نظر سرو کنيد.
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar