چي شي/ کوفته کباب يکي از انواع کباب هاي خوشمزه و پرطرفدار کشور لبنان است، با استفاده از اين دستور اين کباب خوشمزه را با گوشت مرغ درست کنيد، براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه کوفته کباب با مرغ در ادامه با سايت آموزشي چي شي همراه باشيد.

مواد لازم براي ۴ نفر
سينه مرغ۶۰۰ گرم
روغن۲ قاشق غذاخوري
جعفري۱ دسته کوچک
پودر هل۱ قاشق چايخوري
گشنيز خشک۱ قاشق چايخوري
دارچين۱ قاشق چايخوري
زيره ۱ قاشق چايخوري
زردچوبه۱ قاشق چايخوري
فلفل قرمز۱ قاشق چايخوري
فلفل سبز تند۱ عدد
پياز۱ عدد
سيخ چوبي به تعداد کافي
طرز تهيه کوفته کباب با مرغ 
مرحله اول
براي تهيه کوفته کباب مرغ خوشمزه به روش لبناني ابتدا استخوان هاي و قسمت هاي اضافي گوشت مرغ را خارج مي کنيم، سپس گوشت مرغ را چرخ مي کنيم. در ادامه گوشت مرغ چرخ شده را درون يک کاسه مناسب مي ريزيم.

مرحله دوم
در اين مرحله پياز را پوست مي گيريم، سپس با رنده متوسط رنده مي کنيم. در ادامه آب اضافي پياز را به طور کامل با فشار دست مي گيريم، سپس پياز آب گرفته را به کاسه حاوي گوشت مرغ اضافه مي کنيم.

مرحله سوم
حالا جعفري را به صورت ساطوري ريز خرد مي کنيم، سپس به همراه پودر هل، گشنيز خشک، دارچين، زيره، زردچوبه، فلفل قرمز، فلفل سبز تند و ۲ قاشق غذاخوري روغن مايع به کاسه حاوي گوشت مرغ اضافه مي کنيم.

مرحله چهارم
در اين مرحله مواد را با دست به خوبي ترکيب مي کنيم تا کاملا  يکدست شوند. بايد حدود ۱۰ دقيقه مايه کوفته کباب را ورز دهيم تا کاملا منسجم و يکدست شود، سپس روي کاسه را مي پوشانيم و به مدت يک ساغت در يخچال قرار مي دهيم.
 
مرحله پنجم
پس از اينکه مايه کباب به خوبي استراحت کرد، آنرا از يخچال خارج مي کنيم، سپس به اندازه يک نارنگي از مايه کباب بر مي داريم و روي سيخ چوبي قرار مي دهيم، حالا با دست آنرا شکل مي دهيم و روي سيخ پهن مي کنيم.
 
مرحله ششم
به همين ترتيب تمام مايه کوفته کباب را سيخ مي کنيم، سپس يک تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم و با کمي روغن آنرا چرب مي کنيم. در ادامه سيخ هاي کباب را درون تابه مي چينيم و اجازه مي دهيم با حرارت ملايم بپزند.

مرحله هفتم
پس از اينکه يک سمت کباب ها به خوبي سرخ شد، آنها را بر مي گردانيم تا سمت ديگرشان نيز سرخ شود. در صورت تمايل مي توانيم چند گوجه فرنگي هم در کنار کباب سرخ کنيم. در پايان کوفته کباب را به همراه نان يا برنج سرو مي کنيم.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar