چي شي/ فينگر فود سيب زميني يکي از انواع غذاهاي خوشمزه و پرطرفدار بين المللي است که معمولا به عنوان پيش غذا يا در کنار غذاهاي سوخاري سرو مي شود. از اين سوخاري جذاب براي دورچين نيز مي توانيم استفاده کنيم.

مواد لازم فينگر فود سيب زميني
سيب زميني۳ عدد متوسط
پنير پيتزا۱۰۰ گرم
جعفري۱ دسته کوچک
تخم مرغ۱ يا ۲ عدد
آرد سفيد۱ پيمانه
پودر سوخاري ۱ پيمانه
نمک و فلفل سياه به مقدار کافي
پودر سير و پودر پياز به مقدار کافي
زردچوبه و روغن به مقدار کافي
طرز تهيه فينگر فود سيب زميني 
مرحله اول
براي تهيه فينگر فود رولي خوشمزه با سيب زميني ابتدا سيب زميني ها را مي شوييم، سپس درون يک قابلمه مناسب مي ريزيم. در ادامه ۱ قاشق چايخوري نمک و ۲ پيمانه آب اضافه کردو قابلمه را روي حرارت زياد قرار مي دهيم.
 
مرحله دوم
حدود ۴۰ تا ۵۰ دقيقه براي پخت سيب زميني زمان لازم است. پس از اينکه سيب زميني ها به طور کامل پختند، قابلمه را از روي حرارت کنار مي گذاريم و روي سيب زميني ها کمي آب سرد مي گيريم تا خنک شوند.
 
مرحله سوم
در اين مرحله پوست سيب زميني ها را مي گيريم و آنها درون يک کاسه مناسب مي ريزيم. در ادامه سيب زميني ها را با گوشتکوب له مي کنيم، سپس جعفري را به صورت ساطوري خرد کرده و به کاسه اضافه مي کنيم.

مرحله چهارم
در اين مرحله پنير پيتزا را به همراه مقداري نمک، فلفل سياه، پودر سير، پودر پياز و زردچوبه به کاسه مي افزاييم و به خوبي مواد را با هم ترکيب مي کنيم تا کاملا يکدست شوند، سپس روي کاسه را مي پوشانيم و در يخچال قرار مي دهيم.
 
مرحله پنجم
پس از گذشت يک ساعت کاسه را از يخچال خارج مي کنيم. سپس تخم مرغ ها را درون يک کاسه مناسب به طور کامل هم مي زنيم تا يکدست شوند. در ادامه آرد و پودر سوخاري را نيز درون دو کاسه ديگر مي ريزيم و جلوي دستمان قرار مي دهيم. 
 
مرحله ششم
در اين مرحله مايه سيب زميني را به صورت لوله اي نازک و يکدست فرم مي دهيم و درون يک سيني مي چينيم. البته در صورت تمايل مي توانيم به هر شکل ديگري به سليقه خود مايه سيب زميني را آماده کنيم.

مرحله هفتم
مثلا براي مجلسي تر شدن آن مي توانيم از کاتر استفاده کنيم تا تمام سيب زميني ها پس از پخت يک اندازه و يک شکل باشند. يک تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم و مقداري روغن مخصوص سرخ کردني اضافه مي کنيم.
 
مرحله هشتم
حالا صبر مي کنيم تا روغن به خوبي داغ شود، سپس سيب زميني ها را ابتدا درون آرد سفيد، سپس تخم مرغ و در پايان در پودر سوخاري مي غلطانيم و درون روغن مي اندازيم تا سرخ شوند.
 
مرحله نهم
پس از اينکه فينگرفودها به خوبي سرخ شدند و رنگشان طلايي شد، آنها را از روغن خارج کرده و روي دستمال حوله اي قرار مي دهيم تا روغن اضافي شان گرفته شود. در پايان اين فينگرفود خوشمزه و جذاب را به همراه سس دلخواه سرو مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar