نمناک/ برنج يکي از اقلام اصلي سفره هاي ايراني محسوب مي شود که در اکثر مراسم و مهماني ها در کنار انواع کباب و خورشت و... سرو مي شود. برنج ايراني طعم و عطر بي نظيري دارد اما روش پخت آن آسان نيست و براي پخت يک برنج مجلسي و دانه دانه خانم هاي کدبانو نکات زيادي را اجرا مي کنند. برنج را به روش هاي بسيار متنوعي مي توانيم بپزيم، بهترين روش براي اينکه برنجمان شفته و به هم چسبيده نشود، آبکش نمودن برنج است.

نکته مهم در آبکش نمودن برنج توجه به زمان آن است زيرا به هر دليلي اگر برنج را دير آب کش کنيم با يک برنج شفته روبرو مي شويم. ممکن است براي شما هم پيش آمده باشد که برنجتان شفته شود، اگر زمان زيادي براي تهيه دوباره برنج نداشته باشيد، با برنج شفته چه مي کنيد؟

چکار کنم برنج شفته ظاهر بهتري داشته باشه؟
اگر به هر دليلي برنج شما شفته شد و زماني براي تهيه دوباره برنج نداشتيد، راهکارهايي که در ادامه اين بخش آورده ايم را اجرا کنيد تا برنج شما ظاهر قابل قبول تري به خود بگيرد.

اجتناب از هم زدن زياد برنج
همه ما وقتي مهمان داريم و برنجمان شفته مي شود، استرس زيادي مي گيريم و با عجله برنج را هم مي زنيم تا بدانيم که برنج چه مقدار وا رفته و شفته شده است اما اين کار اشتباه است زيرا هم زدن و کفگير زدن به برنج دانه هاي پلو را خرد کرده و باعث خمير تر شدن برنج مي شود.

ريختن آب سرد
اگر به هر روشي برنج درست کرديد و برنج شما له و شفته شد، خونسردي خود را حفظ کنيد و سريع برنج را درون آبکش خالي کرده و آن را با آب سرد يا بهتر بگوييم آب يخ شست و شو دهيد. آب سرد سبب ميشود برنج نرم تر از اين نشود و لعاب اضافه برنج بيرون برود.

انداختن ته ديگ
ديدن يک ته ديگ طلايي جذاب سبب جلب نظر مهمانان ته ديگ دوست شما مي شود و حواس آنها را از نرم شدن برنج قدري پرت ميکند. همچنين ته ديگ نان يا سيب زميني سبب مي شود اگر کسي به خاطر نرم و خميري شدن برنج کمتر برنج خورد، در کنار غذا از ته ديگ استفاده کند و گرسنه نماند.

نبستن در قابلمه
زماني که برنجتان نرم تر از حد معمول شد و اصطلاحا شفته گشت، هرگز درب قابلمه را کيپ نکنيد زيرا اگر درب قابلمه بسته باشد، بخار آب به صورت قطره هاي آب به داخل پلو برميگردد و سبب ميشود نرم تر شود. نگران پخته شدن برنج نباشيد و در قابلمه را نيمه باز يا کاملا باز بگذاريد.

استفاده نکردن از دم کني
هنگام شفته شدن برنج در قابلمه را نبنديد و بگذاريد آبش کاملا تبخير شود. استفاده از دم کني براي بخار افتادن به برنج است پس بهتر است از دم کني استفاده نکنيم چرا که مي خواهيم آب برنج تبخير شود.

بيشتر کردن شعله
زماني که برنجتان نرم تر از حد معمول شد و اصطلاحا شفته گشت، شعله را کمي بيشتر کنيد اما مراقب باشيد برنج را نسوزانيد. بيشتر کردن شعله سبب مي شود آب اضافي برنج، تبخير شود و برنج قدري خشک تر شود.

دادن روغن داغ به برنج
بسياري از خانم هاي کدبانو زماني که برنج شفته مي شود، روغن را داغ کرده و به برنج مي افزايند. روغن داغ سبب ميشود دانه هاي برنج از هم جدا شوند و ظاهر برنج بهتر گردد. در هنگام داغ کردن روغن به اين نکته توجه کنيد که آن را نسوزانيد، چون وقتي به برنج اضافه کنيد بوي بدي ايجاد خواهد کرد.

نيافزودن آب به برنج
براي زودتر دم کشيدن پلو و پيچيدن زودتر بخار درون آن بسياري از افراد عادت دارند که قدري آب به کناره آن اضافه ميکنند اما زماني که برنج شفته شد، اين کار را نکنيد زيرا افزودن آب برنج را خمير و نرم خواهد کرد. در زمان شفته شدن برنج بايد تمامي سعي شما بر روي خارج شدن آب اضافه برنج باشد تا برنج خميرتر نشود.

خاموش کردن شعله مدتي قبل از سرو برنج
وقتي که برنج شما آماده شد زير آن را خاموش کنيد و بگذاريد کمي سردتر شود. دانه هاي برنج وقتي خيلي داغ است بيشتر به هم مي چسبند اما برنج را سرد و يخ سرو نکنيد و فقط چند دقيقه اي قبل از سرو اجازه دهيد بخار برنج خارج شود و قدري از از حالت نرمي در بيايد.

سرو قالبي برنج
ترفندي که مي توانيد زماني که برنجتان شفته شد استفاده نماييد، اين است که برنج را قالبي سرو نماييد. سرو قالبي برنج سبب مي شود مهمانان فکر کنند که شما به خاطر سرو قالبي برنجتان را نرم تر از حد معمول برداشته ايد. براي داشتن برنج قالبي، برنج را در قالب هاي آماده (قالب هاي گرد ، قلب، گل و … ) بريزيد و درون ظرف مورد نظرتان برگردانيد.

سخن آخر:
اگر برنج شما شفته شد و چنانچه زمان کافي داشته باشيد ميتوانيد پلو جديد درست کنيد اما برنج شفته نرم شده را دور نريزيد و با آن غذاهايي مانند سوپ، آش، شيربرنج، دلمه، کوکو يا کوفته برنجي و … درست کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar