نمناک/ اگر شما آشپز ماهري نيز باشيد، ممکن است در پخت غذا با مشکلاتي مانند شوري ، تلخي و... غذا روبرو شويد. در اين بخش به تلخي غذا پرداخته ايم که ممکن است علت هاي متفاوت داشته باشد. اگر غذايتان تلخ شد نگران نباشيد شما مي توانيد براي گرفتن تلخي غذا اقدام کنيد و با روش هايي که در ادامه آورده ايم، تلخي غذا را از بين ببريد يا کمتر کنيد.

استفاده از آبغوره يا آبليمو
اگر غذاي شما به دليل سوختن پياز داغ و... مقداري تلخ شد ، مي توانيد براي رفع تلخي انواع خورش و... از آبليمو يا آبغوره يا آب نارنج استفاده نماييد زيرا استفاده از مواد اسيدي به رفع تلخي غذا کمک زيادي مي کند.

خارج کردن زودتر ليمو عماني
بايد دقت کنيد گاهي علت تلخي غذاي شما وجود ليمو عماني در آن است. براي اينکه از تلخي خورش جلوگيري کنيد، بهتر است ليمو عماني را کمي قبل از ريختن در خورش خيس کنيد و ليمو را در انتهاي پخت غذا و در نيم ساعت پاياني به غذا اضافه کنيد، زيرا پخت طولاني مدت ليمو عماني با غذا در بيشتر مواقع باعث تلخ شدن طعم غذا مي شود. همين طور مي توانيد ليمو عماني را در هاون کوبيده و هسته هاي آن را خارج کرده و سپس به غذا اضافه کنيد.

افزودن نمک
اگر غذاي خود را مزه کرديد و در يافتيد که کمي تلخ است، براي بهتر شدن طعم غذا و رفع تلخي کمي نمک به غذاي خود بيافزاييد اما مراقب باشيد که غذايتان شور نشود. افزودن نمک نيز به گرفتن تلخي آبگوشت و خورش ها در صورتي که علت تلخي پياز داغ سوخته باشد، کمک مي کند.

افزودن مواد اوليه جديد
اگر وقت کافي براي پخت و پز داريد، اين روش را به کار بگيريد. براي برطرف کردن تلخي غذا مواد اوليه جديد به آن اضافه کنيد، تا طعم تلخي آن کمتر شود.

رقيق کردن غذا
اگر خورشتان غليظ است و کمي طعم تلخي دارد، با اضافه کردن مقداري آب جوش به خورش مي توانيد آن را رقيق کنيد و تا حد زيادي تلخي ناشي از زردچوبه را کاهش دهيد.

اضافه کردن رب
براي اينکه طعم تلخي غذايتان کمتر شود، بهتر است يک قاشق رب را کمي تفت داده و به غذا بيافزاييد. البته توجه کنيد رب را مي توانيد به غذاهايي اضافه کنيد که در رسپي خود رب دارند. يک قاشق رب مي تواند تلخي غذا را کمتر نشان دهد.

افزودن سيب زميني
براي کمتر نمودن تلخي غذا بر حسب نوع غذا به آن پياز، سيب زميني، هويج و گوجه بيافزاييد. شما مي توانيد هويج و سيب زميني را بدون خرد کردن در غذا بريزيد و در آخر از غذا خارج نماييد.

افزودن جوش شيرين
براي رفع تلخي غذا اضافه کردن مقدار کمي جوش شيرين در حد يک چهارم قاشق چايخوري به غذا مي تواند تاثير زيادي داشته باشد.

اضافه کردن زعفران
براي رفع تلخي غذا و خوشمزه و خوش عطر کردن آن بسته به نوع غذايتان مي توانيد به آن مقداري زعفران دم کرده با دو حبه قند اضافه کنيد.

استفاده از ادويه کمتر
گاهي علت تلخي غذا استفاده بيش از اندازه از زرد چوبه و کيفيت پايين آن است زيرا برخي زرد چوبه ها ناخالصي فراواني دارند. براي جلوگيري از تلخي غذا از کيفيت زردچوبه مصرفي تان اطمينان داشته باشيد و قبل از مصرف از کيفيت ادويه هاي خود مطمئن باشيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar