چي شي/ مواد لازم براي ۴ نفر
دوغ محلي۱٫۵ کيلوگرم
نخود۲ پيمانه
ماست۱ کاسه
برنج نيم دانه۲ پيمانه
سبزي آشي۵۰۰ گرم
زرده تخم مرغ۱ عدد
پياز داغ و نعناع داغ براي تزيين
دستور پخت آش دوغ 
مرحله اول
براي پخت آش دوغ اولين کار خيساندن نخود مي باشد، به همين دليل نخود را از شب قبل مي خيسانيم تا نفخش برطرف شود. پس از خيساندن نخود آنرا به همراه مقداري زردچوبه داخل قابلمه حاوي آب جوش مي ريزيم تا بپزد.

مرحله دوم
در حين پختن نخود، ماست و دوغ را با هم مخلوط مي کنيم تا کاملا يکدست شوند. حالا زرده تخم مرغ را داخل يک کاسه کوچک هم مي زنيم تا از لختگي در بيايد، سپس چند قاشق دوغ به ان اضافه مي کنيم و پس از مخلوط کردن به قابلمه حاوي دوغ اضافه مي کنيم.

مرحله سوم
حالا قايلمه حاوي دوغ را روي حرارت قرار مي دهيم و به صورت متداوم هم مي زنيم تا دوغ نبرد. حالا برنج نيم دانه را که از قبل خيسانده ايم به قابلمه حاوي دوغ اضافه مي کنيم و منتظر مي مانيم تا دوغ به جوش بيايد و قل بزند.

مرحله چهارم
سبزي آش را خرد مي کنيم و زماني که آش به قل افتاد اضافه مي کنيم و صبر مي کنيم تا آش جا بيفتد، سپس نخود پخته شده را آبکشي مي کنيم و به آش اضافه مي کنيم. پس از چند دقيقه که نخود با آش مخلوط شد، آش ما اماده سرو است.

مرحله پنجم
نکته مهم در مورد اضافه کردن نخود اين است که اگر نخود را زود به آش اضافه کنيد به خاطر وجود دوغ سفت مي شود. پس از اينکه آش آماده شد آنرا در ظرف مورد نظرمان مي کشيم و با نعناع داغ و پياز داغ تزيين مي کنيم.
 
نکات پخت آش دوغ
سبزي آش دوغ
سبزي آش دوغ شباهت زيادي به سبزي آش هاي ديگر دارد ولي اگر مي خواهيد سبزي اين آش را به صورت سنتي ترکيب کنيد، بايد از سبزيجاتي مثل شويد، گشنيز، برگ سير تازه استفاده کنيد. اضافه کردن اسفناج هم اختياري مي باشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar