چي شي/ کمپوت سيب يکي از انواع دسرهاي بسيار قديمي و خوشمزه ايراني است که در گذشته با روش متفاوت تري تهيه مي شده است، براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه کمپوت سيب در ادامه با سايت آموزشي نکته چي همراه باشيد.

مواد لازم کمپوت سيب
سيب۸ عدد
شکر۱۰ قاشق غذاخوري
گلاب¼ ليوان
آب ليمو ترش۱ قاشق غذاخوري
زعفران دم کرده۱ قاشق غذاخوري
طرز تهيه کمپوت سيب 
مرحله اول
براي تهيه کمپوت سيب خوشمزه به روش خونگي ابتدا سيب ها را به صورت نازک پوست مي گيريم، سپس به صورت ۴ قاچ خرد مي کنيم و قسمت هاي اضافي درون سيب را به آرامي با يک کارد تيز خارج مي کنيم.

مرحله دوم
در اين مرحله شکر را به همراه ۳ ليوان آب داخل يک قابلمه مناسب مي ريزيم، سپس قابلمه را روي حرارت قرار مي دهيم تا آب به نقطه جوش برسد، سپس زعفران دم کرده را اضافه مي کنيم و کمي ترکيب مي کنيم.

مرحله سوم
پس از اينکه شربت شروع به حباب زدن کرد، سيب هاي خرد شده را درون شربت مي ريزيم و کمي هم مي زنيم، سپس آب ليمو ترش را به همراه گلاب به قابلمه اضافه مي کنيم و اجازه مي دهيم سيب ها به خوبي بپزند.
 
مرحله چهارم
زمان پخت سيب به نوع سيب بستگي دارد و معمولا بين ۱۵ تا ۲۰ دقيقه سيب ها بايد نرم شده باشند. پس از ۱۵ دقيقه سيب ها را تست مي کنيم و اگر به اندازه کافي نرم شده بوند، آنها را از درون شربت خارج مي کنيم.

مرحله پنجم
پس از اينکه سيب ها را از شربت خارج کرديم، حدود ۲۰ دقيقه ديگر صبر مي کنيم تا شربت غليظ تر شود. زماني که شربت کمي غليظ شد، آنرا از روي حرارت کنار مي گذاريم و اجازه مي دهيم به خوبي خنک شود.

مرحله ششم
در اين مرحله سيب ها را درون يک شيشه تميز با درب فلزي مي ريزيم. پس از اينکه شربت خنک شد، آنرا روي سيب ها مي ريزيم، سپس کمپوت سيب آماده شده را درون يخچال قرار مي دهيم تا به خوبي خنک شود.
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar