چي شي/ گراتن يا گراتين، نوعي غذاي فرانسوي است. در واقع گراتن به نوعي تکنيک آشپزي اشاره دارد که در آن غذاهاي خوشمزه را در ظروفي گود و قالب مانند تهيه مي کنند. گرات مرغ و سيب زميني درست مانند تمامي انواع گراتن، در زير لايه اي از پنير قرار مي گيرد. پايه اصلي اين غدت، شير، پنير و در برخي مواقع خامه است. گراتن مرغ و سيب زميني معروف ترين گراتن فرانسوي است که جاي خود را در آشپزي ملل باز کرده است. براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه گراتن مرغ در ادامه با سايت اموزشي نکته چي همراه باشيد.

مواد لازم براي ۴ نفر
سيب زميني۳ عدد
سينه مرغ۱ عدد
قارچ۱ ليوان
پياز۱ عدد
فلفل دلمه نصف پيمانه
پنير پيتز به مقدار لازم
سير رنده شده۱ قاشق مربا خوري
آبليمو۲ قاشق غذا خوري
نمک به ميزان لازم
فلفل به ميزان لازم
زردچوبه به ميزان لازم
طرز تهيه گراتن مرغ و سيب زميني 
مرحله اول
براي تهيه گراتن مرغ خوشمزه بهتر است از سينه مرغ استفاده کنيد. البته مي توانيد از فيله مرغ نيز استفاده کنيد. مرغ بايد کاملا خلالي خرد شود. سپس مرغ را در يک کاسه ريخته و آن را با کمي آبليمو، نمک و فلفل مزه دار کنيد.

مرحله دوم
مرغ را کاملا مزه دار کنيد و سپس در ظرف را بپوشانيد. ظرف را به مدت يک ساعت در يخچال قرار دهيد تا کاملا چاشني و ادويه به خورد مرغ برود. سيب زميني ها را شسته و با پوست بپزيد. وقتي که سيب زميني ها نيم پز شد؛

مرحله سوم
آن ها را از آب خارج کنيد. پوست سيب زميني ها را گرفته و آن ها را به شکل حلقه هاي يک سانتي متري برش بزنيد. مي توانيد از ظروف پيرکس يا قالب هاي فلزي براي پخت گراتن استفاده کنيد. در هر صورت ابتدا کف ظرف را چرب کنيد و سيب زميني ها را در ظرف بچينيد.
 
مرحله چهارم
يک تابه را بر روي حرارت قرار دهيد. پيازها را خرد کرده و به صورت نگيني سرخ کنيد. فيله هاي سينه مرغ را که از قبل مزه دار کرده اين از يخچال خارج کرده و به پياز اضافه کنيد. به اين مواد کمي نمک، فلفل و زردچوبه اضافه کنيد.
 
مرحله پنجم
فلفل دلمه اي ها را به شکل نگيني خرد کنيد. فلفل دلمه هاي خرد شده را نيز به مواد درون تابه اضافه کرده و با هم مخلوط کنيد. بايد مواد را بر روي حرارت متوسط تفت بدهيد. در اين مرحله نبايد قارچ را مستقيم به مواد اضافه کنيد چون آب مي اندازد.

مرحله ششم
همان طور که گفتيم بهتر است قارچ را مستقيم به مواد اضافه نکنيم. ابتدا قارچ را شسته و ورقه اي خرد کنيد. سپس در يک تابه تميز و کوچک، قارچ را با مقداري کرده بر روي حرارت بالا تفت دهيد تا آب اضافي آن کشيده شود. سپس قارج را به مواد مرغ اضافه کنيد.
 
مرحله هفتم
بعد از تفت خوردن همه مواد باهم، آن ها را روي سيب زميني ها و در قالب بريزيد. روي مواد درون قالب را با پنير پيتزا بپوشانيد. البته در صورت تمايل مي توانيد پيش از اضافه کردن پنير پيتزا، به مواد درون قالب ۴ قاشق غذاخوري آب مرغ نيز اضافه کنيد.
 
مرحله هشتم
بعد از پوشاندن روي خوراک با پنير پيتزاي فراوان، آن را در فر قرار دهيد. فر را از قبل داغ کنيد و اجازه دهيد تا گراتن مرغ و سيب زميني در دماي ۱۸۰ درجه به مدت نيم ساعت بپزد. از آن جايي که تمامي مواد درون گراتن پخته هستند؛ نياز نيست تا مدت زيادي در فر بماند.
 
مرحله نهم
پس از اينکه روي پنير کاملا برشته شد؛ گراتن را از فر خارج کنيد و اجازه دهيد تا کمي خنک شود. سپس مي توانيد گراتن را برش زده و در ظرف دلخواه سرو کنيد. حتي مي توانيد همان ظرف پيرکس را روي ميز برده و همچون لازانيا رويش برش بدهيد تا هر فرد تکه مورد نظرش را از ظرف خارج کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar