چي شي/ شيريني نان چاي، يکي از شيرني هاي خشک استان قزوين است که از ساليان گذشته به شکل سنتي تهيه مي شده است. اين روزها با گسترش هايپرمارکت ها، شيريني هاي سنتي هر استان در بخش شيريني به شکل بسته بندي موجود است. اگر شما هم تنها يک بار اين شيريني خوشمزه را امتحان کنيد؛ هرگز طعم دلنشين و ملايم آن را از ياد نمي بريد. براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه شيريني نان چاي در ادامه با سايت اموزشي نکته چي همراه باشيد.

مواد لازم شيريني نان چاي
آرد قنادي ۳ ليوان
پودر قند نصف ليوان
روغن جامد يا کره نصف ليوان
زرده تخم مرغ۲ عدد
زعفران دم کرده۲ قاشق غذا خوري
ماست۲ قاشق غذا خوري
عسل۱ قاشق چاي خوري
کنجد به مقدار لازم
پودر هل۱ قاشق چاي خوري پر
بکينگ پودر۱ قاشق چاي خوري
طرز تهيه شيريني نان چاي
مرحله اول
براي تهيه شيريني نان چاي خوشمزه به روش قزويني در ابتدا بايد روغن يا کره را بر روي حرارت غير مستقيم و به روش بن ماري کمي گرما بدهيد تا شل شود. براي درست کردن شيريني نبايد روغن خيلي سفت باشد.
 
مرحله دوم
البته اگر مي خواهيد براي مدت طولاني تري نان چاي را نگه داري کنيد؛ بهتر است از روغن صاف قنادي استفاده کنيد. بعد از شل شدن روغن، آن را در يک ظرف گود و تميز ريخته و سپس بر رويش پودر قند بريزيد.

مرحله سوم
حالا بايد روغن و پودر قند را با هم مخلوط کنيد تا به خوبي ترکيب شوند. حتما از همزن برقي کمک بگيريد. تا زماني که روغن کاملا سفيد شود به مخلوط کردن آن با همزن ادامه دهيد. در اين مرحله بايد زرده هاي تخم مرغ را اضافه کنيد.

مرحله چهارم
در يک ظرف جدا تخم مرغ را جداگانه شکسته و زرده را از سفيده جدا کنيد. زرده ها را بر روي مواد قبلي ريخته و سپس به آن ماست، زعفران دم کرده و کمي هل اضافه کنيد. دوباره بايد اين مواد را براي مدت دو دقيقه با همزن مخلوط کنيد.

مرحله پنجم
مي بينيد که رنگ مواد زعفراني و خوشرنگ شده و عطر هل و زعفران بلند مي شود. در اين مرحله بکينگ پودر را به مواد اضافه کنيد. آرد را نصف کنيد. نيمي از آن را بعد از بکينگ پودر ب داخل ظرف مايع شيريني ريخته و دوباره با هم زن برقي مخلوط کنيد.
 
مرحله ششم
بعد از اينکه آرد کاملا يک دست شد مي توانيد بقيه آرد را نيز به مواد درون ظرف اضافه کنيد. آرد را در چند مرحله و به آرامي اضافه کنيد. بعد از اضافه کردن تمام آرد مي بينيد که يک خمير يک دست به وجود مي آيد.

مرحله هفتم
حالا بايد خمير را از ظرف خارج کرده و بر روي يک تخته به خوبي ورز دهيد. اين کار کمک مي کند تا خمير کاملا آماده شود. ورز دادن را بايد تا آن جايي ادامه دهيد که ديگر خمير به دست شما نچسبد. مي بينيد که خمير بافت نرمي دارد.
 
مرحله هشتم
اين خمير را در ظرف گذاشته و رويش را با سلفون بپوشانيد. اجازه دهيد تا خمير براي مدت يک ساعت در يخچال بماند. سيني فر را چرب کرده و رويش کاغذ روغني پهن کنيد. حالا خمير را از يخچال خارج کرده و آن را به کمک وردنه بر روي تخته صاف کنيد.
 
مرحله نهم
روي تخته يک نايلون فريزر قرار دهيد. بايد خمير را به ضخامت ۳ يا ۴ ميلي متر پهن کنيد. خمير بايد در همه قسمت هاي آن به شکل يک دست پخش شود. حالا به کمک کاتر خمير را به شکل دلخواهتان برش بزنيد.
 
مرحله دهم
حالا يک قاشق چاي خوري ماست را با يک زرده تخم مرغ و يک قاشق زعفران دم کرده مخلوط کنيد. در صورت تمايل يک قاشق چاي خوري عسل نرم نيز به آن اضافه کنيد. با يک قلموي مخصوص آشپزي از اين مخلوط بر روي خميرهاي برش خورده نان چاي بماليد.
 
مرحله يازدهم
مي توانيد با يک چنگال روي شيريني را خط انداخته و رويش در صورت تمايل کمي کنجد بپاشيد. فر را از قبل گرم کنيد. حالا سيني شيريني را براي مدت نيم ساعت در ون فر با دماي ۱۷۰ درجه قرار دهيد. بايد کاملا روي نان چاي طلايي شود.
 
مرحله دوازدهم
بعد از اين که نان چاي را از فر خارج کنيد کمي صبر کنيد. اگر بلافاصله بخواهيد آن ها را جدا کنيد شيريني مي شکند. بعد از اين که شيرين کمي خنک شد از روي کاغذ روغني جدا کرده و در ظرف مورد نظر بچينيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar