چي شي/ کوکي مارمالادي يکي از انواع شيريني هاي خوشمزه بين المللي است، براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه کوکي مارمالادي در ادامه با سايت آموزشي چي شي همراه باشيد.
 
مواد لازم کوکي مارمالادي
آرد ۴۰۰ گرم
خامه تر ۲۰۰ گرم
مارگارين ۲۰۰ گرم
مارمالاد سيب به مقدار کافي
پودر قند براي تزيين
طرز تهيه کوکي مارمالادي
مرحله اول
براي تهيه کوکي مارمالادي ابتدا آرد را الک مي کنيم، سپس به همراه خامه ترش و ماگارين نرم شده درون يک کاسه مناسب مي ريزيم. در ادامه مواد را به خوبي ترکيب مي کنيم تا خميري يکدست و منسجم به دست بيايد. 
 
مرحله دوم
در اين مرحله خمير را بين سلفون مي پيچيم و به مدت ۲ الي ۳ ساعت در يخچال قرار مي دهيم تا خمير استراحت کند. پس از گذشت اين زمان خمير را از يخچال خارج کرده و آنرا به دو قسمت مساوي تقسيم مي کنيم.


مرحله سوم
حالا خمير ها را روي سطح کاغذ روغني با ورنده به قطر نيم سانتي متر باز مي کنيم، سپس خميرها را به صورت مربع هاي ۴ در ۴ سانتي متر برش مي زنيم و در صورت تمايل طرح دلخواه خود را روي خمير ها ايجاد مي کنيم.

مرحله چهارم
در اين مرحله مقداري مارمالاد سيب (آموزش درست کردن مارمالاد سيب) در وسط خميرها قرار مي دهيم و آنها را به صورت قطري مي پيچيم. اگر به تصوير بالا توجه کنيد متوجه خواهيد شد که پيچيدن کوکي ها بسيار ساده است.

مرحله پنجم
در اين مرحله فر را با دماي ۱۶۰ درجه سانتيگراد روشن مي کنيم تا به طور کامل گرم شود، سپس درون سيني فر کاغذ روغني قرار مي دهيم. در ادامه کوکي ها را با کمي فاصله به ترتيب درون سيني فر قرار مي دهيم.

مرحله ششم
در اين مرحله سيني فر را درون فر قرار مي دهيم و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقيقه اجازه مي دهيم تا کوکي ها به طور کامل بپزند. در ادامه کوکي ها را از فر خارج کرده و اجازه مي دهيم خنک شوند، سپس درون ظرف مي چينيم و با پودر قند تزيين مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar