چي شي/ شامي لبناني يکي از انواع غذاهاي خوشمزه کشور لبنان است، براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه شامي لبناني در ادامه با سايت آموزشي چي شي همراه باشيد.

مواد لازم براي ۲ نفر
گوشت چرخ کرده۱۰۰ گرم
سويا۲ قاشق غذاخوري
آرد نخودچي يا سفيد۳ قاشق غذاخوري
گشنيز و جعفري۱ دسته کوچک
پياز۱ عدد متوسط
تخم مرغ۱ عدد
نمک و فلفل سياه به مقدار کافي
زردچوبه و روغن به مقدار کافي
طرز تهيه شامي لبناني 
مرحله اول
براي تهيه شامي لبناني ابتدا سويا را به مدت ۲۰ دقيقه درون آب سرد مي خيسانيم تا نرم شود، سپس آب اضافي آنرا با فشار دست مي گيريم. در ادامه سويا را به همراه گوشت چرخ کرده داخل يک کاسه مناسب مي ريزيم.
 
مرحله دوم
در اين مرحله پياز را پوست گرفته، سپس با رنده ريز رنده مي کنيم. آب پياز را هم به خوبي مي گيريم، سپس پياز رنده شده را به کاسه مي افزاييم. گشنيز و جعفري را به صورت ساطوري ريز خرد مي کنيم، سپس مواد درون کاسه اضافه مي کنيم.

مرحله سوم
در ادامه تخم مرغ را به همراه آرد ساده يا آرد نخودچي و مقداري نمک، فلفل سياه و زردچوبه به مواد اضافه کرده و مواد را به خوبي ترکيب مي کنيم تا کاملا يکدست شوند، سپس مايه شامي را چند دقيقه ورز مي دهيم تا چسبناک شود.
 
مرحله چهارم
در اين مرحله روي درب کاسه را با سلفون مي پوشانيم و به مدت ۱ ساعت در يخچال قرار مي دهيم تا مايه شامي استراحت کند. پس از گذشت اين زمان مايه شامي را از يخچال خارج کرده، سپس يک تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم.
 
مرحله پنجم
حالا مقداري روغن به تابه اضافه مي کنيم، سپس به اندازه يک نارنگي از مايه شامي بر مي داريم و با دست آنرا به صورت گلوله شکل مي دهيم. در ادامه با کف دست مايه شامي را تخت مي کنيم و درون روغن داغ مي اندازيم تا سرخ شود.
 
مرحله ششم
پس از اينکه يک سمت شامي ها سرخ شد، آنها را به آرامي بر مي گردانيم تا سمت ديگرشان نيز به خوبي سرخ شود. در پايان شامي ها را درون يک ظرف مناسب مي چينيم و به همراه سبزيجات دلخواه سرو مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar