چي شي/ شيريني کنجدي موکا يکي از انواع شيريني هاي خوشمزه کاکائويي است. براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه شيريني کنجدي موکا در ادامه با سايت آموزشي چي شي همراه باشيد.

مواد لازم شيريني کنجدي موکا
آرد سفيد۱ پيمانه + ۲ قاشق غذاخوري
پودر کاکائو۲ قاشق غذاخوري
شکر دانه ريز½پيمانه منهاي يک قاشق چايخوري
تخم مرغ۲ عدد متوسط
روغن مايع ۵۰ گرم
وانيل نوک قاشق چايخوري
بکينگ پودر۱ قاشق چايخوري
نسکافه۲ قاشق چايخوري
کنجدبه مقدار کافي
طرز تهيه شيريني کنجدي موکا 
مرحله اول
براي تهيه شيريني کنجدي موکا ابتدا تخم مرغ را به همراه وانيل، شکر و روغن داخل يک کاسه مناسب مي ريزيم، سپس با قاشق با هم مخلوط مي کنيم تا شکر درون مواد حل شود. در ادامه پودر کاکائو و نسکافه را الک مي کنيم.

مرحله دوم
در اين مرحله پودر کاکائو و نسکافه را به مواد درون کاسه اضافه مي کنيم و با هم ترکيب مي کنيم تا يکدست شوند. حالا آرد را با بکينگ پودر ترکيب مي کنيم، سپس روي مواد الک کرده و مخلوط مي کنيم تا مايه شيريني يکدست شود.
 
مرحله سوم
توجه داشته باشيد که مايه اين شيريني بسيار چسبناک است و نبايد آرد بيشتري به آن اضافه کنيم. در ادامه روي درب کاسه را با سلفون مي پوشانيم و به مدت يک تا دو ساعت درون فريزر قرار مي دهيم تا مايه شيريني استراحت کند.

مرحله چهارم
پس از اينکه مايه شيريني استراحت کرد، آنرا از فريزر خارج مي کنيم، سپس فر را با دماي ۱۸۰ درجه سانتيگراد روشن مي کنيم تا به خوبي گرم شود. در ادامه سيني فر را هم به طور کامل با کاغذ روغني پوشش مي دهيم.
 
مرحله پنجم
کاغذ روغني را هم با کمي روغن چرب مي کنيم. حالا با قاشق از مايه شيريني بر مي داريم و به سرعت در دستانمان به صورت گلوله شکل مي دهيم، سپس در کنجد مي غلطانيم و روي کاغذ روغني درون سيني فر مي چينيم.
 
مرحله ششم
توجه داشته باشيد که اين خمير بايد به سرعت شکل داده شود، وگرنه شل مي شود. هر جا خمير شل شد، بايد دوباره آنرا در فريزر قرار دهيم تا خودش را بگيرد. پس از اينکه تمام شيريني ها آماده شدند، سيني فر را درون فر قرار مي دهيم.

 
 
مرحله هفتم
براي پخت اين شيريني خوشمزه حدود ۱۰ تا ۱۲ دقيقه زمان کافي است. پس از اينکه شيريني ها را از فر خارج کرديم، صبر مي کنيم تا خنک شوند، سپس درون ظرف دلخواه مي چينيم و با شکر دانه درشت يا پودر قند تزيين مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar