چي شي/ لازانيا باکرپ يکي از انواع دستورهاي متنوعي پخت لازانيا است. براي مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهيه لازانيا با کرپ در ادامه با سايت آموزشي چي شي همراه باشيد.

مواد لازم کرپ
تخم مرغ۲ عدد
شير۱ ليوان
آب۱ ليوان
آرد قنادي۲ ليوان
کره۲ قاشق غذاخوري
نمک نوک قاشق چايخوري
مواد لازانيا
گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
پنير پيتزا۱۰۰ گرم
قارچ۱۰۰ گرم
پياز۱ عدد
فلفل دلمه اي۱ عدد
سير۱ حبه
نمک و فلفل سياه به مقدار کافي
سس بشامل۱ ليوان
زردچوبه و روغن به مقدار کافي
طرز تهيه لازانيا با کرپ 
مرحله اول
براي تهيه لازانياي کرپ ابتدا بايد کرپ ها را درست کنيم، براي اين منظور تخم مرغ را به همراه آب و شير داخل کي کاسه مناسب مخلوط مي کنيم، سپس کره را اضافه مي کنيم و کمي مخلوط مي کنيم تا کره هم با ديگر مواد يکدست شود.
 
مرحله دوم
در اين مرحله آرد را روي مواد الک مي کنيم و در حين مخلوط کردن نمک را نيز اضافه مي کنيم. در پايان مايه کرپ بايد غلظتي شبيه به غلظت پنکيک داشته باشد. در ادامه يک تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم و آنرا با کره چرب مي کنيم.
 
مرحله سوم
حالا با ملاقه از مايه کرپ بر ميداريم و داخل تابه مي ريزيم. به دليل اينکه اين کرپ را مي خواهيم براي لازانيا استفاده کنيم بايد ضخيم باشد. پس از اينکه يک سمت کرپ ها طلايي شد، آنها را بر مي گردانيم تا سمت ديگرشان نيز طلايي شود.

مرحله چهارم
به همين ترتيب تمام کرپ ها را درست مي کنيم و کنار مي گذاريم. در ادامه براي تهيه مواد مياني لازانيا ابتدا سير و پياز را به صورت ريز خرد مي کنيم، سپس يک تابه مناسب روي حرارت قرار مي دهيم و کمي روغن اضافه مي کنيم.

مرحله پنجم
در اين مرحله سير و پياز را به همراه مقداري زردچوبه و فلفل سياه به تابه اضافه مي کنيم و کمي تفت مي دهيم تا سبک شوند. در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه مي کنيم و چند دقيقه تفت مي دهيم تا رنگ گوشت تغيير کند. 
 
مرحله ششم
حالا قارچ و فلفل دلمه اي را خرد مي کنيم و به تابه مي افزاييم. مواد را به خوبي تفت مي دهيم تا کمي سرخ شوند، سپس مقداري نمک و نصف استکان آب به تابه اضافه مي کنيم و درب آنرا مي گذاريم تا گوشت به طور کامل بزپد.

مرحله هفتم
پس از اينکه گوشت به روغن افتاد تابه را از روي حرارت کنار مي گذاريم تا مواد خنک شوند. در ادامه فر را با دماي ۱۸۰ درجه سانتيگراد روشن مي کنيم، سپس يک ظرف مناسب فر را با روغن به خوبي چرب مي کنيم.

مرحله هشتم
در اين مرحله يک کرپ در کف ظرف قرار مي دهيم، سپس روي آن کمي سس بشامل (چطوري سس بشامل درست کنيم؟) مي ماليم. در ادامه مقداري از مايه گوشت را به صورت يکدست روي سس بشامل پخش مي کنيم.

مرحله نهم
حالا مقداري پنير پيتزا روي مواد مي ريزيم، سپس براي لايه بعدي کرپ را روي مواد قرار مي دهيم. به همين ترتيب مواد را درون ظرف مي چينيم و لايه آخر را کرپ قرار مي دهيم و روي آن را با سس بشامل زياد پوشش مي دهيم.

مرحله دهم
سپس باقيمانده پنير پيتزا را روي آن مي ريزيم و به دلخواه مقداري قارچ يا فلفل دلمه اي براي تزيين روي پنير قرار مي دهيم. در ادامه لازانيا را به مدت ۱۵ دقيقه درون فر قرار مي دهيم تا پنير پيتزا به طور کامل ذوب شود. 
 
مرحله يازدهم
سپس فر را خاموش کرده و گريل فر را روشن مي کنيم تا پنير روي لازانيا به طور کامل طلايي شود. در پايان لازانيا را از فر خارج کرده و اجازه مي دهيم کمي خنک شود، سپس به صورت دلخواه برش مي زنيم و سرو مي کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar