چی شی/ سالاد فلفل و بادمجان یکی از انواع سالادهای خوشمزه و معروف کشور ترکیه است، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد فلفل و بادمجان در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
بادمجان۲ عدد بزرگ
فلفل سبز شیرین۴ عدد
سیر۲ حبه
آرد ذرت۲ قاشق غذاخوری
نشاسته۱ قاشق غذاخوری
کنجد۱ قاشق غذاخوری
روغن زیتون۳ قاشق غذاخوری
ماست چکیده۲۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
طرز تهیه سالاد فلفل و بادمجان 
مرحله اول
برای تهیه سالاد فلفل و بادمجان ابتدا پوست بادمجان ها را به صورت راه راه می گیریم، سپس آنها را به صورت تکه های دو سانتی متری خرد می کنیم. در ادامه فلفل سبزها را هم به همین صورت خرد می کنیم.
 
مرحله دوم
در این مرحله بادمجان و فلفل سبز خرد شده را درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه سیر را رنده می کنیم و به همراه آرد ذرت، نشاسته، کنجد و روغن زیتون به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را زیر و روی می کنیم تا مخلوط شوند.
 
مرحله سوم
پس از اینکه مواد به خوبی ترکیب شدند، سینی فر را با کاغذ روغنی پوشش می دهیم، سپس فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا به طور خوبی گرم شود. در حین گرم شدن فر، بادمجان و فلفل سبز را درون سینی فر می چینیم.
 
مرحله چهارم
حالا سینی فر را در طبقه وسط فر قرار داده و اجازه می دهیم بادمجان و فلفل سبز به مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بپزند. هر ۵ دقیقه یک بار باید در فر را باز می کنیم و مواد را زیر و رو می کنیم تا به صورت کاملا یکدست بپزند.
  
مرحله پنجم
پس از اینکه بادمجان و فلفل سبز به خوبی پختند، آنها را از فر خارج می کنیم و کنار می گذاریم تا خنک شوند. در همین حین ماست چکیده را درون یک ظرف مناسب می ریزیم، سپس کمی نمک به آن اضافه می کنیم.
 
مرحله ششم
حالا ماست و نمک را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند. در ادامه بادمجان و فلفل سبز را پس از خنک شدن بر روی ماست می ریزیم. در صورت تمایل می توانیم ماست را با مواد ترکیب کنیم یا به همین صورت سرو کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar