مجله دلگرم/ پیتزا بدون شک یکی از پرطرفدار ترین فست فود ها است و در سرتاسر دنیا با دستور تهیه های مختلفی تهیه می شود پس با نمناک همراه باشید تا ترفند و نکات تهیه پیتزای خانگی را به شما آموزش بدهیم.

نکات تهیه پیتزای خانگی:
خمیر را به اندازه هم بزنید و از ورز دادن بیش از حد که باعث سفت شدن و خشک شدن خمیر می شود اجتناب کنید، استفاده از دستگاه خمیر زن در صورت موجود بودن آن بسیار می تواند به شما کمک کند.
روی پیتزا را بیش از حد با مواد مختلف پر نکنید یعنی هر چقدر پرملات تر باشد دلیلی بر خوشمزه شدن پیتزا نمی شود چه بسا استفاده زیاد از مواد مختلف باعث شود پیتزا یکنواخت پخته نشود.
وقتی خمیر آماده شد و شما می خواهید آن را پهن کنید بسیار دقت کنید تا خمیر را صاف و مساوی پهن کنید و برای این کار شما ابتدا خمیر را گرد کنید و سپس با استفاده از غلطک آن را پهن کنید.
خمیر را بیش از حد نازک نکنید ، درست به همان اندازه که خمیر ضخیم باعث خراب شدن پیتزا می شود خمیر نازک نیز کیفیت پیتزا را پایین می آورد.
پخت پیتزا در دمای بالای فر، تاثیر مستقیمی روی کیفیت پیتزا دارد.چون وقتی دمای فر پایین باشد شما مدت زمان بیشتری نیاز دارید و این باعث می شود خمیر پیتزا خشک شود.
استفاده از آرد ذرت باعث می شود خمیر به ظرف نچسبد و خمیر پیتزا را ترد و شکننده می کند.
استفاده از سس مخصوص بسیار می تواند طعم پیتزا را دلنشین کند و طرز تهیه این سس سلیقه ای است و از مواد مختلفی استفاده می کنند و از مهمترین مواد این سس می توان به سس قرمز ، سبزی تازه، سیر خرد شده، فلفل و نمک اشاره کرد.
دقت کنید که این سس را روی خمیر پیتزا بمالید و اگر مقداری از آن به کف سینی فر و قالبی که پیتزا در آن تهیه می کنید بریزد باعث می شود پیتزا به سینی بچسبد.
سس را به اندازه استفاده کنید و چون استفاده بیش از حد آن باعث خیس شدن پیتزا می شود و  اینکه سس را  باید به خوبی پخش کنید (1 سانتیمتر از کناره خمیر پیتزا فاصله داشته باشد بهتر است).
اگر از گوشت، مرغ و استیک استفاده می کنید حتما آنها را از قبل بپزید چون زمان پخت پیتزا برای پخت این مواد کافی نیست و نپختن این مواد ممکن است برای شما خطر آفرین باشد.
فر را قبل از استفاده حتما داغ کنید تا بتوانید یک پیتزای ترد و خوشمزه داسته باشید.(دمای مناسب فر برای پیتزا 200 تا 220 درجه سانتیگراد)
از طبقه وسط فر برای پخت پیتزا استفاده کنید.
استفاده از روغن زیتون برای کناره های خمیر پیتزا  قبل از گذاشتن پیتزا درون فر بسیار مناسب است.
بعد از تهیه پیتزا شما باید آن را به خوبی برش بزنید تا علاوه بر خوشمزگی ظاهر خوبی هم داشته باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar