آخرین خبر/ برخی از این آشپزی ها را که براتون میزارم تجربه اول خودم هست. پس شما هم قطعا میتونید خیلی خوبتر درست کنید. امروز رفتم سراغ نون خامه ای خمیر خیلی خوب دراومد. بنظرم سخت نبود حتما امتحان کنید و لذتش را ببرید.😜

✅مواد لازم:
آب : 200 گرم (یک پیمانه)
کره : 50 گرم
آرد : 125 گرم (یک پیمانه)
تخم مرغ : 4 عدد
وانیل : یک چهارم قاشق چای خوری
بکینگ پودر : یک چهارم قاشق چای خوری
خامه قنادی : حدودا نیم کیلو
.
✅طرز تهیه خیمر:
آب و کره را نون خامه ای های دوست ها این پست مخصوص شماست.
.
یعنی من دیونه شیرینی خامه ای هستم دیگه نون خامه ای هم اصل جنس هست. برخی از این آشپزی ها را که براتون میزارم تجربه اول خودم هست. پس شما هم قطعا میتونید خیلی خوبتر درست کنید. امروز رفتم سراغ نون خامه ای خمیر خیلی خوب دراومد. بنظرم سخت نبود حتما امتحان کنید و لذتش را ببرید. ✅مواد لازم:
آب : 200 گرم (یک پیمانه)
کره : 50 گرم
آرد : 125 گرم (یک پیمانه)
تخم مرغ : 4 عدد
وانیل : یک چهارم قاشق چای خوری
بکینگ پودر : یک چهارم قاشق چای خوری
خامه قنادی : حدودا نیم کیلو
.
✅طرز تهیه خیمر:
آب و کره را که به دمای محیط رسیده اند را میزاریم روی شعله کم تا کره آب بشه. همین که بجوش اومد سریع همه آرد را بریزد داخلش و حدود پنج دقیقه مدام رو شعله کم هم بزنید. حالا خمیررا میزاریم کنار تا به دمای محیط برسه سپس تخم مرغ ها را تک تک اضافه کنید و هم بزنید غلظت خمیر را کنترل کنید بسته به سایز تخم مرغ گاهی سه تا هم برای این حجم موارد کافی. سپس خمیر با کمک قیف شیرینی پزی و ماسوره شوکفه ای داخل سینی فر روی کاغذ روغنی بزارید. فر را از قبل روشن کنید که گرم باشه. بمدت سی دیقیه با دمای 180 درجه بزارید بپزه . از اینجا به بعد در فر را باز نکنید نگاه کنید اگه پخت بیشتر نیاز داشت اجازه بدید بیشتر تو فر بمونه ولی پای کار باشید که نسوزه یک دفعه.
.
✅طرز تهیه خامه:
خامه قنادی را قبل از شروع کار باید از فریزر درش بیارین و بزارین یه مقدار آب بشه. یعنی اطراف خامه یه کم نرم بشه ولی آب آب هم نشه. سپس خامه را هشت دقیق با سرعت کم همزن و سپس حدود هشت دقیقه با سرعت زیاد بزنید تا سفت بشه.
نون خامه ای ها را هم حدود یک ساعت بزارید کنار تا خنک بشه سپس با کمک قیف شیرینی پزی داخلشون را از خامه پر کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar