باشگاه خبرنگاران/ رطوبت کافی هوا برای جلوگیری از سرما خوردگی در فصل زمستان بسیار حائز اهمیت است.

حفظ رطوبت هوا در منزل بسیار مهم است چرا که بسیاری از بیماری‌ها از جمله آنفولانزا, در فصل زمستان در کمین انسان است و رطوبت و ضد عفونی کردن هوا می‌تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری و ازبین بردن میکروب‌های معلق در هوای منزل شود.

اگر منزل شما هم جزء آن دسته از خانه‌هایی است که هوای خشکی دارد و به دنبال رطوبت بیشتر در خانه خود هستید، ترفند زیر را یاد بگیرید تا بدون استفاده از دستگاه برقی مرطوب کننده هوا به منزل خود رطوبت ببخشید.

علاوه بر این، همه ما می‌دانیم که هوای خانه در فصل زمستان، تا چه اندازه رو به خشکی می‌رود و این خشکی هوا هم روی قسمت‌های مختلف بدن از جمله پوست، چشم، گلو، مو و همچنین بیماری‌های مختلفی، چون آلرژی تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل داشتن یک دستگاه مرطوب کننده هوا، یکی از ضروری‌ترین وسایل موردنیاز هر خانه‌ای است. اما اگر چنین دستگاهی را در خانه ندارید، می‌توانید به جای آن، از آرام پزتان برای مرطوب کردن هوای خانه خود استفاده کنید.

یک آرام پز، واقعا می‌تواند به عنوان دستگاه مرطوب کننده هوا در منزل مورد استفاده قرار بگیرد و انجام این کار با آن هم بسیار آسان است. بنابراین، اگر یک آرام پز در خانه دارید و قصد دارید در فصل زمستان، کمی هوای تازه در خانه تان استشمام کرده و روش‌های زیر را دنبال کنید.

روش اول: آب را داخل آرام پز بریزید و آن را روی دمای زیاد تنظیم کنید

اول، آرام پزتان را در محلی قرار دهید که می‌خواهید هوای تازه استشمام کنید و از آن جا که اتاق نشیمن احتمالا محل تجمع خانه شماست، محلی را برای دستگاه آرام پز خود در آن پیدا کنید. سپس، آن را با آب تازه پُر کنید و در پوشش را بگذارید و دمای آرام پز را روی بالا قرار دهید.

بهترین روش برای مرطوب کردن هوای منزل

روش دوم: درب آرام پز را بردارید و دمای آن را پایین آورید

وقتی بخار از درپوش آرام پز خارج شد، دستگاه، کار خود را انجام داده و همه چیز آماده است. بنابراین، درب آن را بردارید و دمای دستگاه را پایین آورید و اجازه دهید که رطوبت حاصل از آب، معجزه خود را انجام دهد.

روش سوم: اگر لازم بود، در دستگاه آب بریزید

اگر سطح آب داخل آرام پزتان در حال پایین آمدن است، دوباره آن را پُر کنید. اما اگر آب داخل دستگاه زیاد گرم نبود، می‌توانید در پوش آن را دوباره بگذارید تا آب داغ شود.

روش چهارم: اگر دوست دارید، عطر هم به آب اضافه کنید

اگر دوست دارید در خانه، کمی هوای معطر استشمام کنید، اضافه کردن کمی عطر یا اسانس به آب داخل آرام پز می‌تواند یک ایده خوب باشد.

عطر‌ها و اسانس‌های مختلف برای موارد متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل، اگر قصد دارید سینوس هایتان باز شود، از اکالیپتوس استفاده کنید و اگر هم قصد دارید آرام شوید، اضافه کردن اسطوخودوس به آب می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. اما اگر دوست دارید عطر فصلی در خانه استشمام کنید کمی پرتقال و چوب دارچین به آب داخل آرام پز اضافه کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar