آخرین خبر/ کباب چنجه چینی یکی از انواع غذاهای محبوب در کشور چین است که با ذائقه ما ایرانی ها نیز سازگار می باشد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کباب چنجه چینی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت ران گوسفندی۸۰۰ گرم
ماست چکیده½ پیمانه
سیر۱ حبه
زنجبیل تازه½ قاشق چایخوری
پاپریکا۱ قاشق چایخوری
سرکه بالزامیک۱ قاشق غذاخوری
سویا سس½ قاشق غذاخوری
پودر فلفل قرمز⅓ قاشق چایخوری
روغن زیتون بکر۳ قاشق غذاخوری
کره۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه کباب چنجه چینی 
مرحله اول
برای تهیه کباب چنجه چینی خوشمزه ابتدا گوشت گوسفندی را به صورت تکه های کوچک خرد می کنیم، سپس داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه سیر را به صورت ساطوری ریز خرد کرده و به کاسه می افزاییم.

مرحله دوم
در این مرحله زنجبیل را با رنده ریز رنده می کنیم و به همراه ماست چکیده، پاپریکا، سرکه بالزامیک، سویا سس، پودر فلفل قرمز و روغن زیتون به کاسه اضافه می کنیم و مواد را به خوبی ترکیب می کنیم تا یکدست شوند.
 
مرحله سوم
حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و در یخچال قرار می دهیم تا گوشت طعم دار شود. اگر زمان کافی نداشته باشیم یک ساعت و در صورتی که زمان کافی داشته باشیم یک شب باید اجازه دهیم گوشت استراحت کند.

مرحله چهارم
اگر می خواهید کباب چنجه شما به راحتی در دهان آب شود، حتما اجازه دهید گوشت مدت طولانی تری در یخچال استراحت کند. پس از اینکه گوشت به خوبی طعم دار شد، کاسه را از یخچال خارج می کنیم. 
  
مرحله پنجم
در این مرحله تکه های گوشت را از کاسه خارج می کنیم و مواد روی آنها را با دست پاک می کنیم. در ادامه گوشت ها را به صورت یکدست به سیخ می کشیم، سپس کره را ذوب می کنیم و روی گوشت های خام می مالیم. 
 
مرحله ششم
در این مرحله منقل ذغال را به صورت یکدست روشن آماده می کنیم و سیخ ها را روی منقل می چینیم تا کباب ها بپزند. هر چند لحظه یک بار کباب ها را می چرخانیم تا به صورت یکدست بپزند. در نهایت این کباب خوشمزه را به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar