چی شی/ مواد لازم سس انار
آب انار۱ لیوان
شکر۱ قاشق غذاخوری
طرز تهیه سس انار
مرحله اول
برای تهیه سس انار ابتدا باید آب انار تازه تهیه کنیم، برای این منظور بهتر است که خودمان آب انارها را بگیریم. انار را دان می کنیم، سپس درون میکسر یا مخلوط کن می ریزیم و به صورت یکدست میکس می کنیم.

مرحله دوم
در این مرحله انار میکس شده را درون صافی می ریزیم و صاف می کنیم تا آب انار خالص به دست بیاید. نکته ای که در مورد این سس باید به آن توجه داشته باشیم این است که سس انار با سه طعم تهیه می شود.

مرحله سوم
اگر بخواهیم سس انار ما ترش باید، باید از انار ترش استفاده کنیم، یا اینکه اگر انار شیرین یا ملس است کمی آب زرشک به آب انار اضافه کنیم. اگر بخواهیم طعم سس ملس باشد باید کمی شکر به سس اضافه کنیم.

مرحله چهارم
در صورتی که بخواهیم سس انار ما طعمی مایل به شیرین داشته باشد، باید از انار شیرین در کنار کمی شکر استفاده کنیم. برای تهیه سس، آب انار را درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.
 
مرحله پنجم
اگر بخواهیم طعم سس ملس باشد، به ازای هر لیوان آب انار، یک قاشق غذاخوری شکر اضافه می کنیم. در ادامه سس را به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه با حرارت ملایم هم می زنیم تا غلظت آن حدودا نصف رب انار  شود.

مرحله ششم
توجه داشته باشید که روش تهیه این سس مانند رب انار است، فقط سس انار نیاز به زمان کمتری برای آماده شدن دارد. پس از اینکه سس به غلظت مناسب رسید، اجازه می دهیم خنک شود، سپس به همراه سالاد یاغذا سرو می کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar