نماد آخرین خبر

طرز تهیه «پوتین» کانادایی خوشمزه با سیب زمینی و پنیر پیتزا

منبع
بروزرسانی
طرز تهیه «پوتین» کانادایی خوشمزه با سیب زمینی و پنیر پیتزا

چی شی/ مواد لازم برای ۴ نفر
آب مرغ۲ لیوان
کره۱ قاشق غذاخوری
آرد۲ قاشق غذاخوری
سیب زمینی۵ عدد متوسط
پنیر پیتزا۴۰۰ گرم

نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی
طرز تهیه پوتین کانادایی 
مرحله اول
برای تهیه پوتین کانادایی خوشمزه و مخصوص ابتدا کره را داخل یک تابه مناسب می ریزیم، سپس تابه را روی حرارت قرار داده و اجازه می دهیم کره به طور کامل حل شود. در ادامه آرد را کم کم به تابه اضافه می کنیم.

مرحله دوم
در این مرحله آرد را به خوبی تفت می دهیم تا به صورت یکدست با کره ترکیب شود. پس از اینکه آرد به صورت یکدست با کره ترکیب شد، آب مرغ را به تابه اضافه کرده و در همین حین مواد را مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.
 
مرحله سوم
پس از اینکه مواد یکدست شدند، اجازه می دهیم سس با حرارت ملایم به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد و حجم آن تقریبا یک سوم حجم اولیه شود. پس از اینکه سس غلیظ شد، آنرا از روی حرارت کنار می گذاریم.

مرحله چهارم
در همین حین که سس از حرارت می افتد، سیب زمینی ها را پوست می گیریم، سپس با آب سرد می شوییم تا نشاسته روی سیب زمینی ها به طور کامل از بین برود. در ادامه سیب زمینی ها را با دستمال خشک می کنیم. 
 
مرحله پنجم
در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم. پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، سیب زمینی ها را به تابه اضافه کرده و به خوبی تفت می دهیم تا به طور کامل سرخ شوند.
 
مرحله ششم
زمانی که سیب زمینی ها هنوز داغ هستند، پنیر پیتزا را اضافه کرده و اجازه می دهیم پنیر ذوب شودُ سپس غذا را در ظرف مورد نظرمان می کشیم. در ادامه سس را روی سیب زمینی ها می ریزیم و سرو می کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره