چی شی/ مواد لازم حلوا مقراضی
نشاسته گندم (پودری) ۱ لیوان 
شکر دو و یک چهارم لیوان
گلاب ۱ لیوان
آب ۶ تا ۷ لیوان
روغن مایع سه چهارم لیوان
زعفران دم کرده به میزان لازم
هل۶ تا ۷ عدد ساییده
خلال بادام و پسته با هم دو سوم لیوان
طرز تهیه حلوا مقراضی 
مرحله اول
برای تهیه حلوای مقراضی به روش لاری ابتدا نشاسته را به همراه شکر، آب و گلاب داخل یک قابلمه مناسب با جنس تفلون می ریزیم. در ادامه نصف روغن را به قابلمه اضافه کرده و مواد را مخلوط می کنیم تا با هم ترکیب شوند.
 
مرحله دوم
در این مرحله پس از اینکه بافت مواد کاملا یکدست شد، قابلمه را روی حرارت متوسط قرار می دهیم و به صورت مرتب مواد را هم می زنیم تا بافت شان کمی غلیظ شود، سپس حرارت را روی کمترین درجه قرار می دهیم.
 
مرحله سوم
حالا باید اجازه دهیم که مواد به مدت ۲ ساعت مواد با حرارت ملایم جوش بزنند و به غلظت مناسب برسند. در حین پخت مواد باید مراقب باشیم و هر چند لحظه یک بار آنرا مخلوط کنیم تا ته نگیرد. پس از گذشت یک ساعت، باقیمانده روغن را اضافه می کنیم.
 
مرحله چهارم
حالا مواد را به آرامی هم می زنیم تا روغن به طور کامل جذب حلوا شود. در ادامه پس از اینکه روغن جذب حلوا شد، زعفران دم کرده را اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا رنگ حلوا به طور کامل طلایی رنگ شود.
 
مرحله پنجم
در نهایت پس از اینکه حلوا به غلظت مناسب رسید، پودر هل سابیده شده را به همراه مغزیجات به حلوا اضافه می کنیم و به آرامی مخلوط می کنیم تا مغزیجات به صورت یکدست در تمام نقاط حلوا پخش شوند.
 
مرحله ششم
پس از اینکه حلوا از دیوراه های قابلمه جدا شد، یعنی آماده است و می توانیم آنرا درون ظرف مورد نظرمان بریزیم. در نهایت روی حلوا را با پشت قاشق چرب شده صاف می کنیم و برای تزیین آن از مغز پسته استفاده می کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar