چی شی/ پودینگ کادایف یکی از انواع دسرهای خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پودینگ کادایف در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم پودینگ
شیر ۱ لیتر
آرد ۱ لیوان
شکر دانه ریز ۱ لیوان
کره ۷۵ گرم
مواد لازم برای کادایف
رشته کادایف یا رشته خوشکار ۲۰۰ گرم
کره ۷۵ گرم
پودر قند نصف لیوان
گردو خرد شده ۱ فنجان
طرز تهیه پودینگ کادایف 
مرحله اول
برای تهیه پودینگ کایداف در ابتدای کار، یک قابلمه برداشته و شیر را به همراه آرد و شکر داخل آن می ریزیم، سپس با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم
حالا مواد را به صورت مدام هم می زنیم تا غلیظ شوند، سپس کره را اضافه می‌ کنیم و صبر می کنیم تا کره به طور کامل ذوب شود. در ادامه قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم و اجازه می دهیم مواد پودینگ از حرارت بیفتند.
 
مرحله سوم
حالا پودینگ را با همزن به مدت ۵ دقیقه هم می‌ زنیم. آن را در سینی فر خیس شده می‌ریزیم و می گذاریم تا کاملا خنک شود. وقتی به دمای اتاق رسید، آن را به مدت ۲ ساعت در یخچال قرار می ‌دهیم سپس آن را از یخچال خارج می‌کنیم.

مرحله چهارم
در همین حین رشته های کادایف ها را خرد کرده و در سینی قرار دهیم. آن ها را در دمای اتاق می‌گذاریم و با پارچه‌ای نازک روی آنها را می‌پوشانیم تا کادایف ها خشک شوند. یک تابه برداشته و روی حرارت قرار می دهیم.
 
مرحله پنجم
در این مرحله کره را داخل تابه می ریزیم تا ذوب شود. رشته های خشک و پودر قند را به آن اضافه می‌کنیم و مرتباً روی حرارت متوسط هم می‌زنیم تا همه مواد به رنگ طلایی در آید. سپس حرارت را خاموش می کنیم.
 
مرحله ششم
حالا گردو را اضافه می ‌کنیم و از آن جا که تابه داغ است، دو دقیقه آن را مخلوط کرده تا گردوها برشته شوند. در ادامه رشته کادایف را روی یک سینی بزرگ می‌گذاریم و اجازه می‌دهیم تا سرد به طور کامل شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar