پارسی دی/ مواد لازم برای تهیه دسر انار شب یلدا
ژله انار ۱/۲ بسته
آب جوش ۱ پیمانه
نشاسته ذرت ۳ ق غذا خوری
آب سرد ۱ پیمانه
خامه صبحانه ۳ ق غذا خوری
شکر ۲ الی ۳ ق غذا خوری
وانیل نوک ق چای خوری
بیسکویت پتی پور ساده و کاکائویی یا نان روغنی به مقدار لازم
 
طرز تهیه دسر انار با نشاسته و ژله و بیسکویت
مرحله اول: آماده سازی ژله
ابتدا ژله انار را نصف کنید و داخل کاسه ریخته و به آن آب جوش را اضافه کنید شما می توانید از هر طعم و مزه که دوست دارید استفاده کنید ولی اگر برای شب یلدا این دسر را تهیه می کنید بهتر است از ژله انار استفاده کنید و آن را بن ماری کنید و یا برای ۱ دقیقه داخل مایکروفر قرار دهید تا شفاف شود.
 
مرحله دوم: آماده سازی نشاسته
در ادامه نشاسته ذرت را به همراه آب سرد داخل یک قابلمه ریخته و مخلوط کنید و هم بزنید تا گلوله های نشاسته باز شود سپس نشاسته ذرت را روی حرارت قرار دهید تا کم کم غلیظ شود وقتی نشاسته غلیظ شد ژله گرم را که بن ماری کردید به آن کم کم اضافه کنید دقت کنید نباید یهو آن را بریزید وگرنه گلوله می شود.

مرحله سوم: افزودن خامه صبحانه
سپس مخلوط نشاسته و ژله را روی حرارت کم قرار دهید تا مواد یکدست شود و گلوله ها کاملا باز شود اگر باز نشد می توانید گلوله ها را جدا کنید و از روی حرارت بردارید. در ادامه خامه صبحانه را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا گرم شود سپس مخلوط خامه صبحانه را اضافه کنید و هم بزنید در ادامه شکر و وانیل را نیز اضافه کنید و اگر خیلی مواد سفت بود کمی روی حرارت قرار دهید تا کمی روان شود.

مرحله چهارم: تهیه دسر یلدایی
در ادامه یک بیسکویت پتی پور یا روغنی روی سطح قرار دهید و با قاشق از مخلوط تهیه شده بریزید و یک بیسکویت دیگر و مجدد کمی از کرم تهیه شده و در انتها دور تا دور دسر را بیسکویت قرار دهید و در انتها کمی از کرم را روی آن ریخته و دانه های انار را بریزید سپس دسر انار را برای ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دسر انار خوشمزه
خامه را نباید سرد اضافه کنید وگرنه دسر بریده می شود.
می توانید برای تهیه این دسر از یک لایه بیسکویت کاکائویی و ساده استفاده کنید.
می توانید با انواع ژله ها این دسر را تهیه کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar