چی شی/ کیک اسفناج پنبه ای یکی از انواع کیک های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با دستورهای متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک اسفناج پنبه ای در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کیک اسفناج پنبه ای
تخم مرغ ۳ عدد 
پودر شکر ۱ لیوان
روغن نصف لیوان
اسفناج۱۵۰ گرم
وانیل۱ قاشق چای خوری
بکینگ پودر۱ قاشق غذا خوری
آرد۲ لیوان
طرز تهیه کیک اسفناج پنبه ای 
مرحله اول
برای تهیه کیک اسفناج پنبه ای خوشمزه در ابتدای کار، یک کاسه مناسب انتخاب می کنیم، سپس تخم مرغ را به همراه شکر درون آن می ریزیم و با همزن به خوبی مخلوط می کنیم تا کرم رنگ و خامه ای شود.

مرحله دوم
در این مرحله اسفناج را شسته و درون غذا ساز می ریزیم، سپس به صورت کامل خرد می کنیم. در ادامه اسفناج و روغن را به تخم مرغ ها اضافه کرده و با همزن یکی دو دور می زنیم تا مواد با هم یکدست شود.
 
مرحله سوم
در این مرحله آرد را دو مرتبه الک کرده و به همراه بکینگ پودر و وانیل به مواد درون کاسه اضافه می کنیم، سپس با لیسک مواد را به خوبی مخلوط می کنیم تا بافت شان یکدست شود و هیچ گلوله آرد باقی نماند.
 
مرحله چهارم
حالا با استفاده از کاغذ روغنی کف قالب را به طور کامل می پوشانیم. در ادامه فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا هب طور کامل گرم شود. در ادامه مواد را به آرامی درون قالب می ریزیم.

مرحله پنجم
حالا قالب را در فر گرم شده قرار می دهیم و اجازه می دهیم به طور کامل بپزد. بعد از ۳۰ دقیقه، با خلال دندان مرتب تست می کنیم تا از پخته شدن آن اطمینان حاصل کنیم. معمولا حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه زمان لازم است تا کیک کامل پخته شود.
 
مرحله ششم
در مرحله پایانی وقتی که کیک به طور کامل پخته شد، از فر خارج کرده و کنار می گذاریم تا خنک شود. سپس از قالب خارج کرده و روی توری قرار می دهیم تا خنک شود. سپس در ظرف مورد نظر سرو می کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar