چی شی/ مواد لازم ترشی خیار
خیار ۴ عدد
هویج ۱ عدد
سیر ۲ حبه
فلفل تند ۱ عدد 
گلپر ½ قاشق چایخوری
شود، نعناع و ریحان خشک ۱ قاشق غذاخوری
سرکه و نمک به مقدار کافی
طرز تهیه ترشی خیار 
مرحله اول
برای تهیه ترشی خیار خوشمزه ابتدا خیارها را به خوبی می شوییم، سپس درون آبکش قرار می دهیم تا آب اضافی شان خارج شود. برای سرعت بخشیدن به کار، می توانیم با استفاده از یک دستمال تمیز خیارها را خشک کنیم.
 
مرحله دوم
در این مرحله خیارها را به وسیله رشته کن یا با استفاده از یک کارد تیز به صورت رشته ای یکدست خرد می کنیم. در ادامه هویج را هم پوست گرفته و به صورت رشته ای یکدست خرد می کنیم و داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم.

مرحله سوم
حالا قابلمه را روی حرارت زیاد قرار داده و نصف فنجان آب اضافه می کنیم تا هویج ها کمی نرم شوند. پس از اینکه آب جوش آمد، ۵ دقیقه صبر می کنیم، سپس هویج را آبکشی کرده و کنار می گذاریم تا آب اضافی اش خارج شود.

مرحله چهارم
در این مرحله سیر و فلفل تند را رنده می کنیم، سپس به همراه نعناع، شوید و ریحان داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه خیار و هویج خرد شده را به همراه مقداری گلپر و نمک به دیگر مواد اضافه می کنیم.
 
مرحله پنجم
حالا یک ظرف شیشه ای درب دار را به خوبی می شوییم و با دستمال خشک می کنیم. در ادامه مواد ترشی را درون شیشه می ریزیم، سپس ۱ تا ۲ لیوان سرکه درون یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم.
 
مرحله ششم
پس از اینکه سرکه به نقطه جوش رسید، آنرا کنار می گذاریم تا ولرم شود، سپس روی مواد ترشی می ریزیم. در ادامه درب شیشه را محکم می بندیم و به مدت یک هفته در جای خشک و خنک قرار می دهیم تا ترشی آماده شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar