نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
آشپزی من

تهیه بار خرما مقوی به روش خانگی

منبع
آخرين خبر
بروزرسانی
تهیه بار خرما مقوی به روش خانگی

آخرین خبر/ مواد لازم بار خرما
خرما۱ پیمانه
آجیل¾ پیمانه
کره۱ قاشق غذاخوری
طرز تهیه بار خرما 
مرحله اول

برای تهیه بار خرما مجلسی ابتدای کار پوست و هسته خرما را جدا می کنیم، سپس درون چرخ گوشت می ریزیم و درون یک کاسه مناسب چرخ می کنیم. در ادامه پوست اولیه و ثانویه آجیل (پسته، فندق و بادام) را جدا می کنیم.
 
مرحله دوم
حالا پسته، فندق و بادام را با کمک چاقو به صورت نگینی ریز خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت متوسط قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم تابه گرم شود. در ادامه آجیل خرد شده را درون تابه می ریزیم. 
 
مرحله سوم
در این مرحله آجیل ها را به مدت ۳ تا ۴ دقیقه روی حرارت متوسط تفت می دهیم تا بوی خامی آن ها از بین برود. در ادامه پس از گذشت این زمان خرمای چرخ شده را درون تابه حاوی آجیل اضافه می کنیم، سپس خوب مخلوط می کنیم.
 
مرحله چهارم
حالا کره را به مخلوط خرما و مغزیجات خرد شده اضافه می کنیم، سپس خوب هم می زنیم و به مدت ۵ دقیقه تفت می دهیم. پس از گذشت این زمان تابه را از روی حرارت بر می داریم، سپس اجازه می دهیم کمی خنک شود.
 
مرحله پنجم

در نهایت مقداری از بار خرما را بر می داریم، سپس در دست گرد می کنیم و درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم. در ادامه به همین ترتیب ادامه می دهیم تا مواد تمام شود، سپس بار خرما را به مدت ۱ تا ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم. نوش جان.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره