نماد آخرین خبر
 1. جذاب ترین ها
آشپزی من

طرز تهیه «جوجه کباب استانبولی» به روش رستورانی

منبع
برترين ها
بروزرسانی
طرز تهیه «جوجه کباب استانبولی» به روش رستورانی

برترین ها/ جوجه کباب استانبولی یکی از انواع غذاهای معروف شهر استانبول است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه جوجه کباب استانبولی با ما همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

 • سینه مرغ    ۱ کیلوگرم
 • ماست ۳ قاشق غذاخوری
 • سیر ۴ حبه
 • رب گوجه فرنگی ۱ قاشق غذاخوری
 • زیره  ۱ قاشق چایخوری
 • پاپریکا ۱ قاشق چایخوری
 • آویشن ۱ قاشق چایخوری
 • روغن  ۱ قاشق چایخوری
 • گوجه فرنگی و فلفل سبز  به مقدار کافی
 • نمک و فلفل سیاه  به مقدار کافی
 • روغن و سیخ چوبی  به مقدار کافی

طرز تهیه جوجه کباب استانبولی به روش رستورانی

طرز تهیه جوجه کباب استانبولی

مرحله اول

برای تهیه جوجه کباب استانبولی در ابتدای کار سینه مرغ را به صورت جوجه کبابی خرد می کنیم، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه سیرها را به صورت درشت خرد می کنیم و به کاسه اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله ماست را به همراه رب گوجه فرنگی، زیره، پاپریکا، آویشن، روغن و مقداری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه می کنیم، سپس مواد را به خوبی مخلوط کرده و زیر و رو می کنیم تا تکه های گوشت مرغ به مواد آغشته شوند.

مرحله سوم

حالا روی کاسه را با سلفون می پوشانیم و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا گوشت مرغ طعم دار شود. در همین حین سیخ های چوبی را درون یک کاسه حاوی آب سرد قرار می دهیم تا هنگام سرخ کردن کباب نسوزند.

جوجه کباب سبز یکی از انواع کباب های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با طعم های متنوعی پخته می شود

مرحله چهارم

پس از گذشت یک ساعت کاسه را از یخچال خارج می کنیم، سپس تکه های مرغ را به همراه فلفل سبز و گوجه فرنگی یکی در میان به سیخ های چوبی می کشیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم.

مرحله پنجم

در این مرحله سیخ ها را به ترتیب درون تابه می چینیم و اجازه می دهیم یک سمت جوجه ها سرخ شود. پس از اینکه یک سمت جوجه طلایی شد، آنها را بر می گردانیم و اجازه می دهیم سمت دیگرشان نیز سرخ شود.

طرز تهیه جوجه کباب استانبولی به روش رستورانی

مرحله ششم

در صورت تمایل می توانیم جوجه ها را درون فر نیز درست کنیم، برای این منظور سینی فر را با کاغذ روغن می پوشانیم و سیخ ها را درون سینی می چینیم. در ادامه فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم گرم شود.

در این آموزش یک جوجه کباب متفاوت را برای شما عزیزان اماده کردیه ایم که طعمش به جوجه ترش نزدیک است.

مرحله هفتم

در این مرحله یک تکه کاغذ روغنی را خیس کرده و روی سینی فر قرار می دهیم. در ادامه سینی را به مدت ۱۵ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا جوجه ها بپزند، پس از گذشت این زمان جوجه ها را بر می گردانیم و اجازه می دهیم ۱۵ دقیقه دیگر بپزند.

مرحله هشتم

در نهایت کاغذ روغنی روی سینی فر را بر می داریم و گریل را روشن می کنیم، سپس اجازه می دهیم روی جوجه ها خوشرنگ شود. در نهایت جوجه ها را درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه نان یا برنج سرو می کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره