نماد آخرین خبر

نحوه درست کردن «اشترودل پیتزایی» یک پیشنهاد خوشمزه

منبع
پارسي دي
بروزرسانی
نحوه درست کردن «اشترودل پیتزایی» یک پیشنهاد خوشمزه

پارسی دی/ اشترودل پیتزایی یکی از انواع اشنردول ها می باشد. اشترودل ها یک نوع خمیر لایه ای می باشد که مواد شیرینی و شور پر می شود. اما این اشترودل در قرن ۱۸ در امپراتوری هابسبورگ بسیار محبوب شد و تبدیل به یکی از غذا های اتریشی شد. اما این اشترودل یک خمیر بسیار نرم است که می توانید آن را در خانه و با فر و حتی اگر فر ندارید نیز تهیه کنید. اشترودل ها را می توانید با مواد میانی دلخواه خود تهیه کنید و برای مهمانی و مجالس بخصوص تولد ها سرو کنید. اشترودل پیتزایی را با یک خمیر فوق العاده به شما یاد خواهیم داد ولی شما می توانید از خمیر یوفکا یا هزارلا نیز استفاده کنید. 

مواد لازم برای تهیه اشترودل پیتزایی خانگی
آرد ۳.۵ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
شیر ۱ پیمانه

مایه خمیر ۱ ق غذا خوری
روغن مایع ۱/۴ پیمانه
نمک ۱/۲ ق غذا خوری
شکر ۱ ق  غذا خوری
مواد لازم برای تهیه مواد میانی اشترودل پیتزایی
پیاز ۱ عدد
فلفل دلمه ۱ عدد
گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
قارچ ۱۰ عدد
سوسیس ۲ عدد
پنیر پیتزا به مقدار لازم
رب ۱ ق چای خوری

نمک، فلفل سیاه، زردچوبه به مقدار لازم
 
طرز تهیه اشترودل پیتزایی با فر و بدون فر
مرحله اول: عمل آوری خمیر مایه
ابتدا شیر را ولرم کنید یعنی باید دمای آن به طوری باشد که وقتی انگشت را داخل آن فرو ببرید گرما را احساس کند ولی نسوزد. حالا شکر و خمیر مایه را اضافه کنید و هم بزنید و برای ۱۰ دقیقه این ظرف را کنار قرار دهید تا خمیر مایه عمل بیاید.

مرحله دوم: تهیه خمیر
در ادامه داخل یک کاسه تخم مرغ و روغن و نمک را باهم مخلوط و هم بزنید تا تخم مرغ از لختگی خارج شود. سپس خمیرمایه عمل آمده را اضافه کنید. حالا باید کم کم شروع به اضافه کردن آرد کنید. به طوری که خمیری نرم و لطفی بدست بیاید و بدست نچسبد. خمیر را برای ۱۰ دقیقه ورز دهید و داخل یک کاسه قرار دهید و روی آن را بپوشانید و برا ۱ ساعت در جای گرم قرار دهید خمیر ور بیاید.

مرحله سوم: تهیه مواد پیتزایی
در ادامه داخل یک تابه کمی روغن ریخته و پیاز را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید و به همراه کمی زردچوبه تفت دهید تا سبک شود. گوشت را به همراه کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت خوب سرخ شود. سپس سوسیس و قارچ خرده شده را اضافه کنید و تفت دهید تا آب اضافی قارچ کشیده و در انتها فلفل دلمه خرد شده را به همراه کمی رب اضافه کنید کنید و تفت دهید و مواد را از روی حرارت بردارید.
 
مرحله چهارم: پخت اشترودل پیتزایی با فر و بدون فر
پف خمیر را بگیرید و خمیر را به ۷ چانه تقسیم کنید. هر چانه را به صورت بیضی باز کنید و مقداری از مواد میانی را به همراه پنیر در وسط خمیر بریزید. حالا هر دو طرف خمیر را برش های با ارتفاع ۱ سانت ایجاد کنید و تا انتهای خمیر بروید. حالا باید از بالا برش ها را روی مواد بیاورید بدین ترتیب که یکی از سمت چپ یکی از راست تا خمیر تمام شود. حالا اشترودل ها را داخل سینی فر قرار دهید و به مدت ۲۰ دقیقه در فر از قبل گرم شده قرار دهید. برای پخت بدون فر باید داخل یک قابلمه یک الک یا سه پایه مانتد قرار دهید و اشترول را روی یکی سینی چرب شده قرار دهید و درب قابلمه را برای ۳۰ دقیقه بگذارید تا اشترودل پیتزایی پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه اشترودل پیتزایی بدون فر
برای پخت در فر های برقی و توستر باید دما را روی ۱۶۰ قرار دهید.
فر و قابلمه دست ساز را برای ۱۵ دقیقه قبل از شروع کار گرم کنید.
مواد میانی را به دلخواه می توانید تغییر دهید.
بیش از اندازه به خمیر آرد نزنید و حتما آرد را کم کم اضافه کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره