اف دکور/ اگر طرفدار شیرینی‌ های خوشمزه و ترد هستید، نیازی نیست که همیشه برای خرید آن ها به قنادی‌ ها مراجعه کنید، بلکه می توانید به راحتی با مواد کاملا در دسترس داخل خانه خود شیرینی پنجره ای درست کنید.
مواد لازم برای تهیه شیرینی پنجره ای
زمان پخت30
 آرد سفیددو استکان
 نشاسته هشت قاشق سوپ‌ خوری
 تخم مرغشش عدد
 شیر کم‌ چربیک لیوان
 گلاب چهار قاشق سوپ‌ خوری

طرز تهیه شیرینی پنجره ای
پختن این شیرینی خوشمزه کار بسیار آسانی است و حتی کمتر از نیم ساعت وقت شما را می‌ گیرد و نیم ساعت هم برای پختن آن زمان نیاز دارید. به نسبت هایی که در پخت شیرینی ها اشاره می شود توجه داشته باشید و در صورت کمتر یا بیشتر کردن مواد اولیه نسبت ها را رعایت کنید تا حاصل کار شما یک شیرینی خوشمزه باشد.

دستور پخت شیرینی پنجره ای
برای پختن این شیرینی دلچسب باید در اولین مرحله داخل یک ظرف مناسب تخم‌ مرغ‌ ها را بشکنید و به خوبی به هم بزنید تا یکدست شوند و سپس شیر سرد و گلاب را با هم مخلوط کنید و نشاسته را داخل آن حل نمایید و وقتی که حل شد این مخلوط را به تخم مرغ هایی که هم زده بودید اضافه کنید.

آرد را هم کم کم اضافه کرده و هم بزنید تا مایه شما یکدست و همگن شود.

در این مرحله باید یک قابلمه گود را روی شعله گاز قرار دهید و مقدار زیادی روغن داخل آن بریزید و وقتی که روغن داغ داغ شد، باید مرحله های بعدی را انجام دهید.

 توجه داشته باشید که میزان روغن داخل قابلمه طوری باشد که کاملاً روی شیرینی ها را بگیرد.

نان پنجره ای

سپس قالب شیرینی مخصوص که برای شیرینی پنجره ای است را داخل روغن بگذارید تا گرم شود و وقتی که گرم شد آن را از روغن بیرون بیاورید و نصف قالب را مواد بریزید و سریعا آن را دوباره داخل روغن داغ بگذارید و آهسته تکان بدهید تا شیرینی به قالب نچسبد و داخل روغن غوطه ور بماند تا به خوبی همه اطراف آن سرخ شود.
وقتی که 2 سمت شیرینی شما به حد دلخواه طلایی و سرخ شد باید آن را از روغن بیرون بیاورید و داخل یک صافی بگذارید تا روغن اضافی آن برود.

حواستان باشد که پختن این شیرینی به زمان زیادی نیاز ندارد و باید پای گاز باشید و به محض تغییر رنگ و طلایی شدن آن را بردارید چون سرخ شدن زیاد آن طعم ناخوشایندی می‌دهد.

دستور پخت نون پنجره ای

این کار را تا تمام شدن محتویات و مایه شیرینی پنجره ای ادامه دهید و در نهایت آن ها را داخل یک ظرف چیده و برای تزیین هم کمی خاک قند یا پودر پسته روی آنها بریزید.

 اگر هم قصد نگهداری این شیرینی را داشته باشید می توانید داخل ظرف دربسته آن ها را نگهداری کنید.

جذابیت این شیرینی به ترد و خوشمزه بودن آن است و اگر مواد زیادی داخل قالب بریزید ضخیم شده و دیگر آن حالت تردی لازم را ندارد.

اگر برای طولانی مدت این شیرینی ها بیرون بمانند سفت می شوند و بهتر است به اندازه مصرف هر وعده آنها را درست کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar