آخرین خبر/ قرابیه تیرتیل یکی از انواع شرینی های خوشمزه و محبوب کشور ترکیه است که با رسپی های متنوعی درست می شود.
 
مواد لازم قرابیه تیرتیل
تخم مرغ۲ عدد
آرد۲٫۵ پیمانه
پودر قند۱ پیمانه
وانیل½ قاشق چایخوری
بیکینگ پودر۲٫۵ قاشق چایخوری
کره۱۲۵ گرم
روغن مایع½ پیمانه
پودر کاکائو ۱ قاشق سوپخوری
طرز تهیه قرابیه تیرتیل 
مرحله اول
برای تهیه قرابیه تیرتیل خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط کاملا هماهنگ شود. در ادامه فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم.

مرحله دوم
حالا اجازه می دهیم فر کاملا گرم شود، سپس کره به دمای محیط رسیده را درون یک کاسه مناسب ریخته و پودر قند را درون کاسه الک می کنیم. در ادامه پودر قند و کره را با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم.

مرحله سوم
زمانی که مخلوط کره روشن و خامه ای شد، تخم مرغ ها را دانه به دانه به کاسه اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر دانه تخم مرغ آنرا به مدت ۲ دقیقه به خوبی هم می زنیم. با اضافه کردن تخم مرغ دوم وانیل را نیز به کاسه می افزاییم.

مرحله چهارم
حالا ببین کار کاسه را چند مرتبه دورگیری می کنیم تا تخم مرغ و کره به صورت یکدست هم زده شوند. در ادامه روغن مایع را به کاسه اضافه کرده و به مدت ۱ دقیقه در حد مخلوط شدن هم می زنیم، سپس ۲ قاشق از آرد را جدا می کنیم.
 
مرحله پنجم
حالا مابقی آرد را به همراه بیکینگ پودر درون الک ریخته و ۳ مرتبه الک می کنیم، سپس کم کم به کاسه اضافه کرده و با لیسک به صورت دورانی مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود. در ادامه خمیر را به دو قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله ششم
در ادامه به یکی از قسمت های خمیر پودر کاکائو و قسمت دیگر آرد جدا کرده را اضافه می کنیم و با لیسک به خوبی هم می زنیم تا خمیر یکدست شود. حالا خمیرها را درون ۲ قیف ماسوره ای با سر ماسوره ستاره می ریزیم.

مرحله هفتم
در این مرحله سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس خمیرها را به دلخواه درون سینی پایپ کنیم. حالا سینی را طبقه وسط فر گذاشته و اجازه می دهیم قرابیه ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند.
 
مرحله هشتم
پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و بدون دست زدن به قرابیه ها اجازه می دهیم کاملا خنک شوند، سپس از کاغذ روغنی جدا کرده و به دلخواه با شکلات آب شده، پودر پسته و پودر گردو تزیین می کنیم. نوش جان.

منبع: چی شی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar