آخرین خبر/ شیرینی کلمپه یک شیرینی اصیل ایرانی و مربوط به شهر کرمان است. این شیرینی به عنوان سوغات کرمان مشهور است که از یک پایه خمیری و مواد میانی تشکیل شده است که مواد میانی آن عبارتند از خرما و گردو و ادویه های مختلف. این شیرینی بسیار خوشمزه و در عین حال به خاطر وجود خرما بسیار مقوی و مفید است. این شیرینی را به راحتی می توان در خانه تهیه کرد و برای پذیرایی جشن ها و اعیاد و مهمانی ها از آن استفاده نمود. 

مواد لازم شیرینی کلمپه زعفرانی
روغن جامد خانگی۱۴۰ گرم
پودر قند نصف لیوان
تخم مرغ ۱ عدد 
وانیل نصف قاشق چای خوری
شیر ولرم یک چهارم لیوان
زعفران آب شده غلیظ ۳ قاشق غذا خوری
آرد سه و نیم تا ۴ لیوان
خرما ۲۵ عدد
روغن مایع ۲ قاشق غذا خوری
گردو خرد شده نصف لیوان
پودر زنجبیل ۱ قاشق مربا خوری
پودر دارچین ۱ قاشق مربا خوری
طرز تهیه شیرینی کلمپه زعفرانی 
مرحله اول
برای تهیه شیرینی کلمپه زعفرانی خوشمزه در ابتدای کار، روغن جامد را درون یک کاسه می ریزیم. توجه داشته باشید که در صورت نبود روغن جامد می توان به جای روغن جامد خانگی از روغن صاف قنادی نیز استفاده کرد.
 
مرحله دوم
در این مرحله پودر قند را به آن اضافه کرده و با همزن برقی حدود ۲۰ ثانیه یا با همزن دستی دو دقیقه می زنیم تا مواد مخلوط شود. سپس تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه کرده و کمی بهم می زنیم تا با ترکیب و یکدست شود.
 
مرحله سوم
در این مرحله شیر ولرم و زعفران دم کشیده را به آن اضافه می کنیم. در حد این که مخلوط یکدست شود هم می زنیم. سپس آرد را در چند مرحله اضافه کرده و با لیسک مخلوط می کنیم. در آخر با نوک انگشتان ورز می دهیم تا خمیر یکدست شود و جمع شود.

مرحله چهارم
در این مرحله خمیر را داخل کیسه فریزر می گذاریم و به مدت دو ساعت درون یخچال استراحت می دهیم. حال به تهیه مواد میانی می پردازیم. برای این کار، پوست و هسته خرماها را می گیریم و درون غذا ساز می ریزیم.
 
مرحله پنجم
در این مرحله روغن و گردو پودر دارچین را هم به آن اضافه کرده و با غذا ساز آن را به خوبی پوره کرده تا کاملا با هم مخلوط و یک دست شود. در صورت تمایل می توان مواد را از چرخ گوشت نیز رد کرد یا با گوشت کوب له کرد.
 
مرحله ششم
خمیر را پس از این که دو ساعت استراحت کرد، با وردنه به ضخامت نیم سانتی متر پهن می کنیم و با کاتر دایره ای یا قالب، برش می زنیم. سپس مواد میانی را روی نصف خمیر ها قرار داده و قسمت دیگر خمیر را روی آن قرار می دهیم.

مرحله هفتم
به عبارتی هر شیرینی از دو قسمت دایره ای خمیر تهیه می شود که بین آن را مواد میانی قرار می دهیم. سپس روی مجدد کاتر می زنیم تا دو لایه خمیر کامل بهم بچسبد. سینی فر را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی پهن می کنیم.
 
مرحله هشتم
در این مرحله شیرینی ها را به ترتیب روی سینی فر کنار هم قرار می دهیم. بهتر است فر را از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنیم تا زمان آماده شدن شیرینی ها برای گرم شدن فر معطل نشویم.
 
مرحله نهم
سینی فر را درون آن به مدت ۲۰ دقیقه قرار می دهیم تا زیر شیرینی ها طلایی شود. این مقدار مواد برای ۱۸ عدد شیرینی کافی است. اگر نخواستیم کلمپه ها زعفرانی شود می توان به جای زعفران همان مقدار آب ولرم اضافه کرد.
منبع: چی شی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar