آخرین خبر/ برخی افراد ترجیح می دهند خمیر نان قندی را استراحت دهند ولی بعضی دیگر، بعد از درست کردن خمیر، آن را برای پخت آماده می کنند. در واقع اجباری به استراحت دادن خمیر نیست.
در طرز تهیه نان قندی نرم خانگی خمیر را زیاد ورز ندهید تا به روغن نیفتد. در این صورت، احتمال خشک و شکننده شدن خمیر وجود دارد.
برای پهن کردن خمیر، سطح زیر آن را حتما چرب یا آردپاشی کنید.
نان قندی ماندگاری بالایی دارد ولی حتما آن را در ظرف در بسته نگه دارید.

مواد لازم
 آرد نان: ۱ و ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی
ماست (ترجیحا شیرین): ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی
شکر: ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی
روغن مایع: ۱/۲ لیوان دسته دار فرانسوی
بیکینگ پودر: ۲ قاشق چای خوری
پودر هل: ۱/۲ قاشق چای خوری
نمک: ۱/۴ قاشق چای خوری
وانیل (در صورت دلخواه): ۱/۴ قاشق چای خوری
برای رومال نان قندی
زعفران دم کرده: ۲ قاشق غذا خوری
زرده تخم مرغ: ۱ عدد
کنجد: به میزان دلخواه 
طرز تهیه
مرحله اول
قبل از هر چیز، آرد، بیکینگ پودر و نمک را ۳ بار از الک ریز عبور دهید.
ماست و شکر را با هم مخلوط کنید و با چنگال بزنید تا جایی که دانه های شکر در ماست حل شود. روغن مایع را در همین مرحله اضافه کنید و باز به هم بزنید. (طرز تهیه نان قندی با شیر هم مرسوم است. در این طرز تهیه از ماست استفاده کردیم.)هل و وانیل را به ترکیب ماست و روغن بیفزایید.
مرحله دوم
آرد و بیکینگ پودر الک شده را در چند مرحله به مخلوط ماست اضافه کنید و هر بار به هم بزنید تا گلوله نشود. وقتی همه مواد را با هم مخلوط کردید، با نوک انگشت های دستتان کمی ورز دهید تا یکدست شود. خمیر باید لطیف و کمی چسبناک شود ولی روغنش خارج نشود.اگر بعد از مخلوط کردن، خمیر شل بود، به آن کمی آرد اضافه کنید و اگر خیلی سفت بود، به آن کمی آب بیفزایید. همان طور که گفتیم، خمیر نیاز به استراحت ندارد ولی اگر آن را استراحت دهید هم ایرادی ندارد.
مرحله سوم
کف قالب فر را آردپاشی یا چرب و خمیر را روی آن پهن کنید. با وردنه خمیر را باز کنید. قطر خمیر را حدود نیم سانتی متر بگیرید. زرده تخم مرغ و زعفران دم کرده را در یک کاسه به خوبی مخلوط کنید و روی خمیر بمالید. کنجدها را در همین مرحله روی نان قندی بپاشید. می توانید حتی خمیر را قالب بزنید و روی آن را طرح دلخواهتان بزنید.
فر را از قبل روی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن و گرم کنید. سینی را در طبقه بالای فر قرار دهید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا نان قندی بپزد.

 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar