خراسان/ کتلت عدس یک غذای خوشمزه پاییزی
مواد لازم برای ۴ نفر
  عدس: ۲ لیوان
  سیب زمینی:  ۲ عدد
  پیاز: یک عدد
  تخم مرغ:  ۳ عدد
  گوشت چرخ کرده (اختیاری):     ۲۰۰ گرم
  سیر: یک حبه
  آرد سوخاری: ۲ قاشق غذاخوری
  نمک و فلفل سیاه: به مقدار کافی
  زردچوبه و روغن: به مقدار کافی

  طرز تهیه :
1-ابتدا عدس را تمیز  کنید و بشویید، سپس داخل یک قابلمه مناسب  بریزید.اکنون  سیب زمینی ها را پوست   و به صورت تکه های درشت خرد کنید.
2-سیب زمینی ها را  به همراه سه لیوان آب درون قابلمه بریزید. اکنون قابلمه را روی حرارت بگذارید و اجازه دهید آب درون قابلمه خشک شود و عدس و سیب زمینی به طور کامل بپزند.3-پس از این که سیب زمینی و عدس پخته شدند، آن‌ها را درون یک کاسه مناسب بریزید و با گوشت کوب به خوبی له  کنید تا یکدست شوند. اکنون پیاز را رنده  و پس از گرفتن آب اضافی آن به مواد داخل کاسه اضافه کنید.4- سیر را رنده  و به همراه گوشت چرخ کرده، تخم مرغ و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مواد دیگر اضافه کنید. اکنون آرد سوخاری را کم کم اضافه و مواد را مخلوط  کنید تا بافت مایه کتلت منسجم شود.5-توجه داشته باشید که ممکن است به آرد سوخاری بیشتری نیاز باشد. اکنون مایه کتلت را به مدت ۱۵ دقیقه درون فضای آشپزخانه استراحت دهید، سپس یک تابه مناسب روی حرارت بگذارید.6-در این مرحله مقداری روغن به تابه اضافه کنید و اجازه دهید روغن داغ شود.اکنون دست هایتان را خیس  کنید و به اندازه یک نارنگی از مایه کتلت بردارید و آن را به صورت گرد درآورید.
7-مایه کتلت را با کف دست کمی تخت  کنید و درون روغن داغ  قراردهید تا یک طرف کتلت سرخ شود. پس از این که یک طرف کتلت سرخ شد، آن را برگردانید  تا طرف دیگر آن  به خوبی سرخ شود.
8- تمام مایه کتلت را سرخ  کنید، سپس روی دستمال حوله ای قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar