آخرین خبر/ مواد لازم برای ۴ نفر
گوجه فرنگی۶ عدد متوسط
سس گوجه فرنگی نصف فنجان
پودر سیر ۱ قاشق چایخوری
ریحان ۱ قاشق چایخوری
آویشن ۱ قاشق چایخوری
روغن زیتون ۱ قاشق غذاخوری
پونه خشک نصف قاشق چایخوری
شکر نصف قاشق غذاخوری
فلفل سیاه و فلفل قرمز به اندازه کافی
دستور تهیه سس پیتزا 
مرحله اول
برای تهیه سس کف پیتزا ابتدا گوجه فرنگی ها را می شوییم سپس داخل کاسه ای بزرگ با رنده ریز، رنده می کنیم و کنار می گذاریم. ریحان ها را نیز می شوییم و با دستمال خشک می کنیم و روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم و کنار می گذاریم.
مرحله دوم
سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و روی تخته آشپزخانه خرد می کنیم و تابه ای را روی حرارت کم می گذاریم و روغن زیتون داخل آن می ریزیم و سیرها را نیز اضافه می کنیم و تفت می دهیم و صبر می کنیم تا طلایی و سرخ شوند. 
مرحله سوم
سپس سس گوجه فرنگی و گوجه فرنگی های رنده شده را می افزاییم و مداوم تفت می دهیم تا کاملا در یکدیگر ادغام شوند. سپس شکر را به همراه آویشن، فلفل سیاه، فلفل قرمز و پونه خشک را نیز اضافه می کنیم.
مرحله چهارم
در صورتی که تمایل دارید سس را به صورت تند و تیزتر تهیه کنید می توانید مقدار فلفل قرمز را بیشتر کنید و مقداری پودر زنجبیل و پودر سیر نیز به سس اضافه کنید. در این مرحله مواد را خوب مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم تا مواد بجوش بیاید.
مرحله پنجم
در این مرحله پس از اینکه سس کمی جوشید و به غلظت مطلوب رسید تابه را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم سس پیتزا از حرارت بیفتد و خنک شود. بهتر است این سس را هر بار به صورت تازه درست کنیم تا کیفیت بالاتری داشته باشد.

نکات تهیه سس پیتزا 
روش نگهداری سس پیتزا
اگر می خواهید مقدار کمی سس پیتزا درست کنید و همان موقع استفاده کنید که می توانید سس را در یخچال نگهداری کنید ولی اگر مقدار سس زیاد است و می خواهید چندین ماه از آن استفاده کنید، چون این سس مواد نگهدارنده ندارد حتما آنرا فریز کنید تا سالم بماند. 
ادویه های سس پیتزا
برای تهیه این سس به غیر از ادویه های پایه مثل نمک و فلفل سیاه از ادویه های متنوعی استفاده می شود و ممکن هست هر سرآشپزی با ادویه هایی متفاوت این سس را درست کند. از پر مصرف ترین ادویه هایی که در این سس استفاده می توان به مرزنجوش، رزماری، آویشن، پودر سیر، پودر پیاز و پاپریکا اشاره کرد.
منبع: چی شی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar