پارسی دی/ نوشیدنی گرم ثعلب یکی از نوشیدنی های بسیار خوشمزه و ترکی می باشد که شما می توانید در انواع فصل به خصوص فصل پاییز و زمستان که هوا سرد می شود به راحتی در خانه تهیه کنید و بدن را گرم نگه دارید و از سرفه  های سرماخوردگی رها شوید. ثعلب نوشیدنی کشور ترکیه می باشد و از آرد ثعلب تهیه می شود. آرد ثعلب با زحمت های زیاد از رشه های خشک شده سیبک تهیه می شود و خوصا درمانی بسیار زیادی دارد. نوشیدنی ثعلب ترکیه از شیر گرم و دارچین تهیه می شود و بسیار غنی و خوشمزه است و طعمی شبیه به فرنی خودمان را دارد. اولین ثعلب در قرن ۱۷ و ۱۸  در امپراطوری عثمانی بوده که به سمت کشور های غربی رفته است. ثعلب تاثیر درمانی بسیار زیادی دارد و به حصوص در در درمان گلو درد و بیماری لثه. نوشیدن ثعلب در فصل زمستان و پاییز و یا به عنوان یک میان وعده در ماه رمضان در ترکیه بسیار رایج می شود و این نوشیدنی در فصل سرد در خیابان های ترکیه سرو می شود و برای بیمارهای تنفسی بخ حصوص سرما خوردگی و آنفولانزا گزینه بسیار خوبی می باشد. پودر ثعلب در بسته بندی آماده در بیرون وجود دارد ولی رسپی بسیار ساده ی دارد که می توانید در خانه تهیه کنید. 

مواد لازم برای تهیه نوشیدنی ثعلب ترکیه ای برای ۲ نفر
شیر ۲ پیمانه
ثعلب ۱ ق مربا خوری
شکر ۱ ق غذا خوری
دارچین برای سرو
 
طرز تهیه نوشیدنی ثعلب خوشمزه و دلچسب و مقوی
مرحله اول: گرم کردن شیر
ابتدا باید شیر را داخل شیر گرم کن یا قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا شیر کم کم به نقطه جوش برسد و کف کند. داخل یک کاسه ثعلب و شکر را باهم مخلوط کنید و هم بزنید.
مرحله دوم: افزودن ثعلب
وقتی شیر جوشید باید آن را از روی حرارت بردارید و یک همزن دستی کنار دست خود قرار دهید و بعد مخلوط شکر و ثعلب را اضافه کنید و مداوم برای ۴ دقیقه هم بزنید به طوری که شیر کاملا غلیظ شود مانند فرنی که نشاسته دارد از حالت روان بودن خارج شود.

مرحله سوم: تهیه نوشیدنی ثعلب
در ادامه وقتی به این مرحله رسیدید باید ۲ فنجان آماده کنید و نوشیدنی ثعلب را داخل آن بریزید و روی نوشیدنی دارچین ریخته و سرو کنید. دقت کنید این نوشیدنی باید داغ داغ سرو شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه نوشیدنی ثعلب دلچسب و مقوی به روش ترکیه ای
بعد از افزودن ثعلب باید مداوم هم بزنید وگرنه مواد گلوله می شود و نوشیدنی خراب می شود.
ثعلب را می توانید از لوازم قنادی یا عطاری ها تهیه کنید.
شیر باید کاملا غلیظ و خامه ای شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar