آخرین خبر/ خوراک قارچ و اسفناج خامه ای یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با طعم های متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر
اسفناج۲۰۰ گرم
قارچ۵۰۰ گرم
روغن زیتون۲ قاشق غذاخوری
خامه۲ قاشق غذاخوری
آرد سفید۱ قاشق غذاخوری
پیاز۱ عدد بزرگ
سیر۲ حبه
آب لیمو ترش۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
دستور پخت خوراک قارچ خامه ای 
مرحله اول
برای تهیه خوراک قارچ و اسفناج خامه ای ابتدا خامه را به همراه آرد و مقداری نمک داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و به خوبی ترکیب می کنیم تا گلوله های آرد به طور کامل باز شوند و مواد با هم یکدست شوند.
مرحله دوم
در این مرحله روغن زیتون را داخل یک تابه مناسب می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ادامه پیاز را به صورت ریز خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم، سپس چند دقیقه تفت می دهیم تا پیاز سبک و شیشه ای شود.
مرحله سوم
حالا سیر را رنده می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. سیر را فقط در حدی تفت می دهیم که عطر آن بلند شود، سپس قارچ ها را به صورت ورقه ای خرد می کنیم و به تابه اضافه می کنیم. قارچ ها را به خوبی تفت می دهیم تا سرخ شوند.
مرحله چهارم
در این مرحله مقداری نمک و فلفل سیاه به همراه آب لیمو ترش را به تابه اضافه می کنیم و با قارچ ها تفت می دهیم. پس از اینکه قارچ ها به خوبی سرخ شدند، مخلوط آرد و خامه را به تابه اضافه کرده و حرارت زیر تابه را کم می کنیم.
مرحله پنجم
پس از اینکه خامه با قارچ ها یکدست شد، اسفناج را به تابه اضافه می کنیم و در حدی سه الی چهار دقیقه به همراه دیگر مواد تفت می دهیم. ر پایان خوراک را در ظرف مورد نظرمان می کشیم و به صورت داغ سرو می کنیم.
منبع: چی شی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar