آخرین خبر/ قرابیه بادبزنی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و سنتی کشورمان است که با رسپی های متنوعی درست می شود.
 
مواد لازم قرابیه بادبزنی
کره نرم۷۵ گرم
تخم مرغ۱ عدد
پودر قند۵۰ گرم
بیکینگ پودر½ قاشق چایخوری
نمک۱ پنس
نشاسته ذرت۱۰ گرم
وانیل¼ قاشق چایخوری
آرد سفید قنادی به مقدار کافی
مواد لازم رومال
زرده تخم مرغ۱ عدد
پودر کاکائو½ قاشق چایخوری
شیر۱ قاشق مرباخوری
طرز تهیه قرابیه بادبزنی 
مرحله اول
برای تهیه قرابیه بادبزنی خوشمزه در ابتدای کار از ۳۰ دقیقه قبل کره را از یخچال خارج کرده و اجازه می دهیم دمای آن با دمای محیط یکی شود، سپس به همراه پودر قند درون یک کاسه مناسب ریخته و با چنگال مخلوط می کنیم.
 
مرحله دوم
زمانی که کره و پودر قند کمی ترکیب شدند، آنرا با دور کند همزن برقی در حد مخلوط شدن هم می زنیم. حالا تخم مرغ را به همراه وانیل به کاسه اضافه کرده و با دور کند به مدت ۳۰ ثانیه هم می زنیم تا مخلوط شوند.

مرحله سوم
حالا نشاسته ذرت را به همراه بیکینگ پودر و نمک درون کاسه الک کرده و با لیسک مواد را به خوبی مخلوط می کنیم. در ادامه آرد را سه مرتبه الک کرده و کم کم به کاسه اضافه کرده و با لیسک به خوبی مخلوط می کنیم.
 
مرحله چهارم
زمانی که خمیری نرم و یکدست که به دست نمی چسبد حاصل شد، اضافه کردن آرد را متوقف می‌ کنیم. توجه داشته باشید خمیر را با کف دست ورز ندهید، به دلیل آنکه خمیر با گرمای دست به روغن افتاده و بی کیفیت می شود.
 
مرحله پنجم
در این مرحله فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه خمیر به دست آمده را بین دو کاغذ روغنی گذاشته و با وردنه روی آن می کشیم تا ضخامت آن به ۳ میلی متر برسد.
 
مرحله ششم
حالا خمیر را با کاتر گرد دالبری برش زده و هر خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم، سپس درون سینی فر که کاغذ روغنی پوشانده ایم می چینیم. در ادامه زرده تخم مرغ را به همراه پودر کاکائو و شیر درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله هفتم
حالا مواد درون کاسه را با چنگال به خوبی هم می زنیم تا یکدست شود، سپس برس را به این مخلوط آغشته کرده و روی خمیرها می مالیم. در ادامه با کمک چاقو یا سیخ چوبی روی خمیرها خط می اندازیم تا همانند بادبزن شود.
 
مرحله هشتم
در این مرحله سینی را طبقه میانی فر گذاشته و اجازه می دهیم قرابیه ها به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر بمانند تا کاملا پخته شوند. پس از گذشت این زمان سینی را از فر خارج کرده و بدون دست زدن به آنها اجازه می دهیم خنک شوند.
 
مرحله نهم
زمانی که قرابیه ها خنک شدند، آنها را از کاغذ روغنی جدا کرده و درون ظرف مورد نظرمان می چینیم. توجه داشته باشید برای خوش طعم کردن قرابیه ها می توانید از رنده پوست پرتقال درون آن استفاده کنید. نوش جان.
منبع: چی شی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar