ایران کوک/ پوره‌ها، بهترین خوراک برای خردسالان و سالمندان هستند زیرا مواد مغذی فراوان دارند و به راحتی هضم می‌شوند. برای درست کردن پوره، انواع مواد غذایی مانند سبزیجات، حبوبات و میوه‌ها را می‌پزند و کاملا له می‌کنند.
مواد لازم برای پوره کدو سبز
کدو سبز 4 عدد
روغن 1 قاشق غذاخوری
طرز تهیه پوره کدوسبز
مرحله اول
 4 عدد کدو سبز را با دقت بشویید و پوست کدوها را کامل بگیرید. سپس، کدوها را به تکه‌های کوچک برش بزنید.
مرحله دوم
داخل قابلمه‌ای حدود 1 لیوان آب، کدوسبزهای خردشده و 1 قاشق غذاخوری روغن مایع بریزید و قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید.
در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید 15 – 20 دقیقه کدوها بپزند و آب غذا کم شود.
مرحله سوم
پس از اینکه کدوها پختند، مواد را داخل میکسر بریزید و بزنید تا یکدست شود. پوره کدوسبز را به همراه ماست به کودک یا سالمند بدهید.
نکات طلایی در تهیه پوره کدوسبز
– غذاهای مکمل و پوره‌ها برای کودکان بالای 6 ماه مناسب است.
– هرچه آب غذا پس از پخت کمتر باشد، پوره کدوسبز غلیظ‌ تر و سفت‌تری خواهید داشت.
– پوره کدوسبز را می‌توانید در فریزر نیز نگهداری کنید.
سخن آخر
پوره کدوسبز، غذایی مقوی و سالم برای خردسالان و سالمندان است که مواد مغذی فراوانی دارد و به راحتی هضم می‌شود. این پوره طرز تهیه آسانی دارد و برای درست کردنش فقط به کدوسبز نیاز دارید. پوره کدوسبز را می‌توانید در فریزر نیز نگهداری کنید.
برای درست کردن این پوره ابتدا باید کدوسبزها را بشویید، پوست‌شان را بگیرید و به تکه‌های کوچک برش بزنید. سپس، کدوها را به همراه 1 لیوان آب و 1 قاشق غذاخوری روغن داخل قابلمه‌ای بریزید، قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید تا کدوها حدود 20 تا 30 دقیقه بپزند. بعد از پخت کدوها، غذا را از روی حرارت بردارید و داخل میکسر بریزید تا یکدست شوند. پس از اینکه پوره کدوسبز یکدست شد، آن را به همراه ماست به کودک یا سالمند بدهید. به یاد داشته باشید هر چقدر آب غذا بعد از پخت آن کم باشد، پوره غلیظ تر و سفت‌تری خواهید داشت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar