بیتوته/ پاپسیکل ، کیکسیکل یا پاسیکلز در زبان انگلیسی به معنی بستنی یخی چوبی است ولی در این مقاله میخواهیم بستنی چوبی را با کیک درست کنید و در واقع تلفیقی از کیک با رویه شکلات است که در قالب های سیلیکونی بستنی چوبی تهیه می شوند. 

مواد لازم پاپسیکل 
کیک دلخواه ۲۰۰ گرم 
خامه ۱۰۰ گرم
شکلات رنگی به دلخواه  ۲ بسته
چوب بستنی به میزان لازم 
قالب بستنی به میزان لازم 
ترافل برای تزئین به  میزان لازم 


 مراحل تهیه کیک پاپسیکل
کیک کاکائویی را با دست پودر کنید و سپس با خامه مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. در صورت تمایل میتوانید مقداری شکلات ذوب شده به آن اضافه کنید. اگر خامه کم بود میتوانید تا رسیدن به حالت خمیری به مواد خامه یا شکلات ذوب شده اضافه کنید.
شکلات را خرد کرده روی حرارت بخار آب یا در مایکروفر ذوب کنید و داخل قالب بستنی بریزید به طوری که شکلات تمام سطح قالب را کاور کند. 
دور قالب را  تمیز کنید و چوب بستنی را از طریق سوراخ قالب وارد کنید و به مدت 10 دقیقه در یخچال قرار دهید. دوباره این مرحله را تکرار کنید و قالب را 10 دقیقه در در فریزر بگذارید تا شکلات کاملا سفت شود.

 تزیین پاپسیکل
از مایه کیک با کمک قاشق داخل قالب ها بریزید و روی کیک را کاملا صاف کنید (قالب را با مواد کیک پر نکنید تا جا برای شکلات رویی باقی بماند) و دوباره رویش شکلات بریزید و با کاردک صاف کنید و 10 دقیقه در  یخچال قرار دهید تا شکلات بسته شود و دوباره این مرحله را تکرار کنید. 
بعد از سفت شدن کامل شکلات ، به آرامی از قالب خارج کنید و رویش شکلات آب شده بریزید و با ترافل تزئین کنید. 
برای خوشمزه تر شدن پاپسیکل ها میتوانید داخل کیک از موز و مغزیجات استفاده کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar