پارسی دی/ فرنچ تست رولی یکی از میان وعده های بسیار خوشمزه می باشد که شما می توانید با هر نوع موادی که دوست دارید آن را رول کنید و داخل پودر سوخاری و تخم مرغ بزنید و در روغن سرخ کنید و با انواع میوه ها سرو کنید. 
مواد لازم برای تهیه فرنچ تست رولی
نان تست ۱ بسته
شکلات صبحانه یا کره بادام زمینی به مقدار لازم
تخم مرغ ۲ عدد
شکر ۱ ق غذا خوری
وانیل نوکق چای خوری
شیر ۱/۲ پیمانه
شکر و دارچین برای تزیین به مقدرا لازم
طرز تهیه:
مرحله اول: آماده سازی نان تست
ابتدا برای تهیه فرنچ تست به یک بسته نان تست نیاز دارید که باید حتما تازه باشد وگرنه موقع رول کردن از هم می شکند. نان تست را روی تخته آشپزی قرار دهید و با یک چاقو تیز دور تا دور قهوه ای نان تست را برش بزنید. می توانید این دور قهوه ی نان تست را دور نریزید برای تهیه پودر سوخاری استفاده کنید.
مرحله دوم: افزودن شکلات یا کره بادام زمینی
حالا باید با کمک یک وردنه نان تست را نازک کنید و بعد کرم دلخواه که شامل شکلات، نوتلا، کره بادام زمینی را روی نان تست بزنید و پخش کنید و بعد نان تست را به آرامی رول کنید.
مرحله سوم: تهیه مواد سوخاری
در ادامه تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل و شیر داخل یک کاسه بریزید و با همزن دستی هم بزنید تا مواد یکدست شود و تخم مرغ از لختگی خارج شود و بعد داخل یک تابه نچسب نیز مقداری کره ریخته و روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا ذوب شود.
مرحله چهارم: تهیه فرنچ تست رولی
حالا باید نان تست را داخل مخلوط تخم مرغی بزنید و بعد داخل کره داغ سرخ کنید تا طلایی شود و بعد داخل یک کاسه شکر و دارچین ریخته و رول ها را داخل این مخلوط بزنید و با سس شکلاتی و عسل تزیین و سرو کنید. نوش جان
نکات کلیدی در تهیه فرنچ تست رولی به صورت سوخاری مناسب صبحانه و عصرانه
می توانید وسط رول را میوه های خرد شده قرار دهید.
اگر نان تست تازه نباشد خوب رول نمی شود و پاره می شود.
می توانید برای تزیین روی رول ها از سس شکلاتی یا کارامل استفاده کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar