خراسان/ ترفندهایی برای نجات قرمه سبزی سوخته! 
  داخل خورش سوخته‌تان آب نریزید
هنگامی که غذایی در حال سوختن است، بسیاری از افراد اولین کاری که می‌کنند ریختن آب در آن است، اما باید بدانید این بدترین کار ممکن است. هنگامی که خورش قرمه سبزی یا غذای دیگری در حال سوختن بود، نباید روی آن آب بریزید. ریختن آب در قرمه سبزی در حال سوختن باعث خواهد شد غذای شما به شدت بوی سوختگی بگیرد بنابراین به یاد داشته باشید هنگام سوختن خورش، بلافاصله زیر آن را خاموش و از ریختن آب روی آن خودداری کنید.
قسمت نسوخته خورش را جدا کنید
بعد از خاموش کردن شعله زیر خورش در حال سوختن، قسمت رویی آن را از قسمت ته‌گرفته جدا کنید. بعد قسمت رویی را در یک قابلمه دیگر بریزید. حالا در قابلمه حاوی مواد، روی قسمت رویی مقداری روغن و آب بریزید و اجاره دهید موادِ داخل آن حدود 20 دقیقه بجوشد.


 رفع بوی سوختگی با پیاز یا شکر
بعد از ریختن قسمت رویی در قابلمه دیگر و اضافه کردن آب و روغن، می‌توانید اقدامات دیگری انجام دهید تا بوی سوختگی خورش قرمه سبزی کاملا رفع شود:
در قابلمه جدید حاوی خورش قرمه سبزی یک پیاز درسته پوست‌کنده بیندازید و در آخر آن را درآورید. پیاز باعث می‌شود بوی سوختگی تا حد زیادی از بین برود.
شکر یکی دیگر از موادی است که بوی سوختگی را تا حد زیادی از بین می‌برد، بنابراین از آن می‌توانید برای رفع بوی سوختگی خورش قرمه سبزی استفاده کنید. پس، بعد از جدا کردن قسمت نسوخته خورش و اضافه کردن آب و روغن به آن، کمی هم شکر به مواد اضافه کنید. البته در میزان شکر مورد استفاده‌تان دقت کنید تا خورش قرمه سبزی شما شیرین نشود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar