نمناک/ آیا بیدار شدن از خواب هنگام صبح برایتان سخت است؟ آیا با وجود این که خواب شبانه خوبی داشته اید؛ اما باز هم هنگام صبح احساس کسلی و خستگی دارید؟ آیا برای این که بتوانید در طول روز از خواب آلودگی تان جلوگیری کنید، حتما باید یک فنجان قهوه بخورید؟!
اگر هر کدام از این علائم را داشتید، پس زمان آن رسیده که به چیزهایی که می خورید بیشتر دقت کنید؛ بدون توجه به این که چقدر شب قبل خوابیده اید. رژیم غذایی تان باید سرشار از مواد مغذی و تازه باشد و از طرفی صبحانه هم اهمیت بسیار زیادی در جلوگیری از کسلی و خستگی شما دارد. در این مطلب خوراکی هایی را به شما معرفی می‌ کنیم که اگر آن ها را به وعده صبحانه تان اضافه کنید، در طول روز انرژی بیشتری داشته و خواب آلود هم نیستید.
آووکادو
آووکادو یک ماده مغذی سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین های مختلف و اسید چرب غیر اشباع است. همچنین ماده ای به نام اولئیک اسید دارد که التهابات را برطرف می کند و عاملی برای افزایش انرژی در طول روز می باشد. فیبر موجود در آن هم سطح قند خون را تنظیم کرده و با خواب آلودگی عصرگاهی مبارزه خواهد کرد.
خرما
خرما یک میوه مغذی محسوب می شود که باعث تنظیم قند خون و کاهش سطح شاخص گلایسمیک می شود و سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است. علائم کمبود پتاسیم را در بدن بهبود می بخشد که یکی از آن ها بهبودی بی انرژی بودن و خستگی در طول روز است.
جو دوسر
یک کاسه جو دوسر؛ هم به شما انرژی می‌ دهد و هم سلامت بدن تان را تضمین می‌ کند، زیرا حاوی بتاگلوکان است که یک فیبر محلول می باشد و عاملی برای کاهش قند خون بالا است که باعث می شود در طول روز احساس پر انرژی بودن هم داشته باشید و مهم تر از همه این که شما را سیر نگه می دارد و در نتیجه برای مدیریت وزن تان هم مناسب است.
گرده زنبور عسل
ترکیبی از گرده گل، نکتار، آنزیم و عسل را گرده زنبور عسل می گویند که سرشار از آنتی اکسیدان ها، فلاونوئیدها و کاروتنوئیدها است که باعث افزایش سطح انرژی بدن شده و علائم یائسگی را بهبود می بخشد که می توانید آن را به مقدار کمی به اسموتی، صبحانه یا ماست تان اضافه کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar