آخرین خبر/ کتلت مرغ و گوشت یکی از انواع غذاهای خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که با ترکیبات متنوعی درست می شود.
 
مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده ۲۰۰ گرم
سینه مرغ ۳۰۰ گرم
دنبه گوسفندی ۵۰ گرم
پیاز ۲ عدد
سیب زمینی ۱ عدد
تخم مرغ ۱ عدد
آرد نخودچی ۱ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی
طرز تهیه کتلت مرغ و گوشت 
مرحله اول
برای تهیه کتلت مرغ و گوشت مجلسی در ابتدای کار سینه مرغ و دنبه گوسفندی را چرخ می کنیم، سپس به همراه گوشت چرخ کرده درون یک کاسه می ریزیم و کمی مخلوط می کنیم تا مواد با هم ترکیب شوند.

مرحله دوم
در این مرحله پیازها را با رنده متوسط رنده می کنیم، سپس آب اضافی شان را می گیریم. در ادامه سیب زمینی را به همین صورت رنده کرده و آب اضافی اش را می گیریم، سپس به همراه پیاز به کاسه می افزاییم.
 
مرحله سوم
حالا تخم مرغ و آرد نخودچی را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه اضافه کرده و مواد را به مدت ۷ دقیقه با دست ورز می دهیم تا کاملا منسجم و چسبناک شود، سپس روی کاسه را با سلفون پوشانده و در یخچال قرار می دهیم.
 
مرحله چهارم
پس از گذشت یک ساعت کاسه را از یخچال خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه کمی صبر می کنیم تا روغن به خوبی داغ شود.
 
مرحله پنجم
حالا به اندازه یک گردو از مواد بر می داریم و آنرا به صورت گرد شکل می دهیم، سپس با کف دست آنرا فشار می دهیم و درون روغن داغ می اندازیم تا سرخ شود. هر سمت کتلت را باید حدودا ۵ دقیقه سرخ کنیم.
 
مرحله ششم
پس از اینکه یک سمت کتلت سرخ شد، آنرا بر می گردانیم تا سمت دیگرش نیز سرخ شود. تمام مایه کتلت را به همین صورت سرخ می کنیم، سپس درون ظرف مورد نظرمان می چینیم و به همراه مخلفات دلخواه سرو می کنیم.

منبع: چی شی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar