پارسی دی/ خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی یکی از خوراک های بسیار خوشمزه و لعاب دار است که با لوبیا قرمز تهیه می شود و شما می توانید به دلخواه با ترکیب لوبیا چیتی و قرمز یا فقط قرمز استفاده کنید. این روش تهیه خوراک بسیار لعاب دار و غلیظ است و شما می توانید با افزودن قارچ و سیب زمینی طعم خوبی به این خوراک دهید. خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی را می توانید به همراه نان تازه میل کنید و بعضی ها این خوراک را با برنج نیز میل می کنند.

مواد لازم برای تهیه خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی
لوبیا قرمز ۱ پیمانه
سیب زمینی ۲ عدد متوسط
پیاز ۱ عدد
آبلیمو به مقدار لازم
قارچ ۶ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، فلفل قرمز به مقدار لازم
طرز تهیه خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی و قارچ خوشمزه و غلیظ
مرحله اول: آماده سازی
ابتدا باید لوبیا قرمز را تمیز کنید و از چند ساعت قبا خیس کنید تا هم راحت تر پخته شود و نفخ آن نیز گرفته شود و حتما بین زمان خیس کردن لوبیا چندین بار آب آن را تعویض کنید. می توانید از ترکیب لوبیا چیتی و قرمز نیز استفاده کنید.
مرحله دوم: پخت مواد
در ادامه باید لوبیا بدون افزودن نمک داخل قابلمه ریخته و آب بریزید و زمان دهید تا ۱ الی ۲ ساعت لوبیا ها خوب پخته شود و بعد آبکش کنید و کنار قرار دهید. می توانید برای سهولت در کار از زودپز استفاده کنید و زمانی کمی نرم شد از روی حرارت بردارید.
مرحله سوم: تفت دادن
در ادامه باید پیاز را پوست بگیرید و نگینی یا خلالی ریز خرد کنید و به همراه روغن و زردچوبه و ادویه ها تفت دهید تا سبک و طلایی شود و بعد یکی از سیب زمینی ها را نگینی ریز کنید و به همراه پیاز تفت دهید و بعد لوبیا را اضافه کنید و سیب زمینی باقی مانده را پوست بگیرید و به صورت درسته داخل مواد قرار دهید.
مرحله چهارم: پخت خوراک لوبیا قرمز با سیب زمینی
در ادامه روی مواد آب بریزید و زمان دهید تا سیب زمینی نرم شود و بعد سیب زمینی را از قابلمه خارج کنید و با کمک گوشتکوب دستی یا برقی بکوبید تا له شود و بعد داخل قابلمه برگردانید و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر بگذارید تا جا افتاده شود در همین حین قارچ ها را بشورید و اسلایس کنید و داخل تابه کمی تفت دهید تا نرم شود و بعد به قابلمه اضافه کنید و در انتها نمک اضافه کنید و آبلیموترش بزنید. نوش جان

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar