ایسنا/ هر چه بچه‌ها به لحاظ ظاهری با غذا ارتباط بیشتری برقرار کنند، اشتهای بیشتری برای خوردن آن دارند؛ بنابراین شما هم می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و موادغذایی‌ای را که کودکتان کمتر تمایل به خوردن آن دارد در شکل دیگری به خوردش دهید.

مخلوط سبزیجات مختلف در یک پوسته سیب‌زمینی ولی با ظاهری شبیه به قایق از این جمله پیشنهادهاست.

۱. فر اجاق گاز را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت یا شماره ۶ روشن کنید تا گرم شود. سیب‌زمینی‌ها را بعد از شستن با چنگال سوراخ سوراخ کنید. سیب‌زمینی‌ها را در سینی فر قرار داده و مدت یک ساعت در همان دمای فر بپزید.

۲. تره فرنگی را حسابی بشویید و با چاقوی تیز به صورت حلقه حلقه درآورید. قارچ‌ها را هم به صورت حلقه‌حلقه خرد کنید.

۳. یک قاشق سوپخوری از روغن را در تابه نچسبی بریزید و ابتدا تره‌فرنگی سپس قارچ و ذرت را در آن حدود سه دقیقه تفت دهید تا مواد نرم شوند. در این مدت مدام مواد را هم بزنید. حالا سبزیجات تفت داده شده را به کاسه‌ای منتقل کنید.

۴. تا حالا دیگر قاعدتا سیب‌زمینی‌ها هم پخته‌اند. سیب‌زمینی‌ها را با چاقو ی تیز از وسط نصف کنید؛ سپس با قاشق گوشت داخل آنها را خارج کرده و در کاسه حاوی سبزیجات بریزید. فقط مراقب باشید که به پوسته سیب‌زمینی آسیب نرسد.

حالا شیر، کره، نمک، فلفل و پنیر پیتزا  را اضافه کرده و خوب مواد را با هم مخلوط کنید.

۵. مواد را با قاشق دوباره در پوسته‌های سیب‌زمینی پر کنید. باقی‌مانده روغن را در تابه بریزید و کدو و هویج رنده شده را مدت دو دقیقه تفت دهید تا نرم شود. این مواد نقش نگهدارنده  سیب‌زمینی‌ها و البته امواج دریای دو قایق در بشقاب است.

۶. وقتی مقداری از مخلوط کدو و هویج را داخل بشقاب ریختید دو قایق را روی این مخلوط جا دهید. حالا فقط باید کالباس و پنیر ورقه‌ای را به شکل مثلث برش بزنید و با خلال‌دندان داخل هر قایق فرو برید تا نقش بادبان قایق را ایفا کند.

غذایی که اشتهای بچه‌ها را تحریک می‌کند

مواد و لوازم مورد نیاز برای ۴ نفر 

۲ عدد سیب‌زمینی متوسط
۲ ق‌س روغن زیتون
یک عدد هویج بزرگ (رنده شود)
یک تکه پنج سانتی‌متری تره‌فرنگی
۲ ق‌س دانه ذرت

یک ورق کالباس مرغ
یک ورق پنیر تست
۲۵ گرم قارچ
یک تکه کره
یک ق‌س شیر
۲ /۱ کدو متوسط (رنده شود)
۲ ق‌س پنیر پیتزا (رنده شود)
به مقدار لازم نمک و فلفل

یه‌جور دیگه

برای پختن سیب زمینی‌ها به جای فر از مایکروفر هم می‌توانید استفاده کنید فقط باید آنها را روی سینی مایکروفر مدت هشت دقیقه با حداکثر قدرت حرارت دهید. البته اگر این مدت کم بود زمان را افزایش دهید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar