نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
دخترونه زنونه

چرا همیشه کار امروز را به فردا می اندازم؟

منبع
نمناک
بروزرسانی
چرا همیشه کار امروز را به فردا می اندازم؟

نمناک/ به تعویق انداختن کار ها می تواند موجب افسردگی، بی خوابی یا حتی مشکلات جسمی مثل مشکل گوارشی هم باشد. پس قطعاً اگر به خودتان و سلامت روحی و جسمی تان ارزش ندهید، کارهایتان را به تعویق می اندازید؛ بسیاری از ما هستیم با وجود این که می دانیم نباید کارها را عقب بیندازیم اما با این حال این کار را انجام می دهیم. در این قسمت از نمناک دلیل اصلی به تعویق انداختن کارها را به شما معرفی خواهیم کرد.

ترس از شکست
ترس از شکست باعث می شود که شما نتوانید کارهای خود را به خوبی انجام دهید، زیرا می ترسید که کاری را انجام دهید که مورد قضاوت قرار بگیرد و به اندازه کافی خوب نباشد.

ترس از موفقیت
بسیاری از افراد کارهای خود را به تعویق می اندازند، زیرا ارزش آن را نمی دانند و در نتیجه از موفقیت می ترسند. این افراد به شدت به دنبال راه هایی برای تغییر و تحول در خودشان هستند و نمی دانند که مشکلش از کجاست.

ترس از تغییر
بسیاری از ما دوست داریم برای بهتر شدن تغییر کنیم اما خود تغییر، ما را می ترساند و باعث می شود که کارهایمان را به موقع انجام نداده و آن ها را به تاخیر بیاندازیم. ترس ما از این است که از چیزی که اکنون هستیم فاصله بگیریم و با زندگی جدید روبرو شویم.

ترس از چگونگی انجام کار
هنگامی که ندانید چگونه و چطور باید کاری را انجام دهید، قطعا از آن می ترسید و همین باعث می شود که وسط کار گیر کنید و در نتیجه مدام آن را به تعویق می اندازید.

دل سردی و بی علاقگی 
حتماً مشاهده کرده اید که بسیاری از افراد در ابتدای سال در باشگاه ورزشی ثبت نام می کنند یا تصمیم می گیرند که سیگار را ترک کنند اما بعد از چند روز همه چیز تغییر می کند و دیگر این سبک زندگی را کنار می گذارند و متوجه می شوند که خیلی هم، کارشان هیجان آور و جذاب نیست و با دلایل مختلف، آن را به تعویق می اندازند.

ایده آل گرایی
بسیاری از افراد به خاطر اینکه می ترسند کارشان به شکل ایده ال به انجام نرسد، در نتیجه شروع به انجام آن نمی کنند. آن ها ترس از قضاوت و انتقاد دارند و همین باعث می شود که مدام کارهایشان عقب بیفتد.

کمبود تمرکز و خستگی
اگر سرتان بیش از حد شلوغ باشد یا بیمار باشید یا تمرکز کافی نداشته باشید، احتمالا دوست دارید که کارهای تان را به تاخیر بیندازید تا کمی فکرتان آزاد شود.

تمایل به کنترل کردن
به تعویق انداختن کار ها یک وضعیت رایج است و بسیاری از افراد نمی دانند که چرا این اتفاق می افتد اما بعضی از آن ها به خاطر این که دوست دارند تمام جنبه های زندگی را کنترل کنند، در نتیجه شروع کار جدید را به تعویق می اندازند زیرا احساس می کنند که از کنترل آن ها خارج است.

کمبود مهارت مدیریت زمان 
شما به اندازه کافی زمان دارید که بخواهید کارهای تان را به انجام برسانید اما بسیاری از شما به دلیل اینکه زمان کم نیاورید و یا این که نمی توانید آن را مدیریت کنید، کار های جدید را شروع نمی کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره